Huawei P9 vs Sony Xperia XZ

Çok fazla olmuş Kirin 960. Kirin 650 bile 1080P performansı gayet yeterli oluyor bildiğim kadarıyla. Ben çok ümitliyim P10`dan.
Peki birinci kim ?

Huawei Kirin işlemci kullanıyor :) P9 2-2.5 saatte sarj oluyor.1 gün rahat çıkarıyor full parlaklıkta 5 saat ekran süresi alıyor buda 1 günü rahat çıkarttırıyor.XZ ise P9 a kıyasla daha kısa sürede sarj oluyor ve daha uzun pil ömrü var.
Hangi cihaz diye sorarsanız ben XZ derim.
Artıları
-Performans
-Ekran
-Batarya
-Güncelleme

Kamera konusunda 2 cihazda gayet başarılı P9 fotoğrafta XZ videoda daha başarılı tabi ki farklar aşırı değil.
XZ modeli dış görünüm olarak biraz kaba, ayrıca güncelleme olarak aralarında pek fark olacağını sanmıyorum. Benim için başlıca önemli olan şey Kamera ve telefon hızı, bunun yanında Batarya. Ben GM Discovery (4GB) ilk modelini kullanıyorum hala, 3 yılı geçti. Pek oyunda oynamam uzun vade de 2000 den az fiyatlı birşey arıyorum.

Evet öncelikle Chipset'in desteklemesi lazım.
Chipset derken işlemciyi kasteddiniz heralde? Neyi desteklemesi lazım? Ayrıca bugün okuduğum haberde S8 modelinin fiyatı 775 Euro dan satışa sunulacağı iddiası vardı. İphone özendiler fiyat olarak herhalde.

Birde bu P9 modelinin kullandığı Kirin 955 in Snapdragon karşılığı ne oluyor Snapdragon 820 veya 821 falan mı. Ya da böyle bir karşılaştırma yapılabilir mi?

XZ modeli dış görünüm olarak biraz kaba, ayrıca güncelleme olarak aralarında pek fark olacağını sanmıyorum. Benim için başlıca önemli olan şey Kamera ve telefon hızı, bunun yanında Batarya. Ben GM Discovery (4GB) ilk modelini kullanıyorum hala, 3 yılı geçti. Pek oyunda oynamam uzun vade de 2000 den az fiyatlı birşey arıyorum.

Chipset derken işlemciyi kasteddiniz heralde? Neyi desteklemesi lazım? Ayrıca bugün okuduğum haberde S8 modelinin fiyatı 775 Euro dan satışa sunulacağı iddiası vardı. İphone özendiler fiyat olarak herhalde.

Birde bu P9 modelinin kullandığı Kirin 955 in Snapdragon karşılığı ne oluyor Snapdragon 820 veya 821 falan mı. Ya da böyle bir karşılaştırma yapılabilir mi?

Piller, güç kaynağından kendilerine verilen akımla şarj edilirler. İlave akım uygulamak daha fazla güçle sonuçlanır, bu şarj süresini kısaltabilir. Aynı zamanda bunlara dayanıklı şarj bileşenleri gerektirir.

Qualcomm'un teknolojisi hakkında;
QC 1.0 ilk başta 5V 2A standart şarj cihazının maksimum akım çekmesine izin vererek 10W gücünde şarj verimliliğini en üst düzeye çıkartmak için tasarlanıyor.

QC 2.0 ise bu evreyi geliştirir, akıllı cihaza çok daha fazla güç aktarımına izin verir. Bu güç 36W kadar çıkabilir. Qualcomm bunları A (Akıllı telefon ve tabletler) ve B olarak ayırmış.

A sınıfı cihazlar, kaynağa bağlı olarak 3A maksimum şarj akımına izin verir. Tipik şarj aletiniz 5V çalışacak mevcut 3A değerinde akımın gücünü QC 2.0 15W çıkarttığını göreceksiniz. Yani demek oluyor ki geleneksel USB kaynağından daha fazla akım çekebileceksiniz ve şarj süreniz hızlanacak.

A sınıfı cihazlar 5, 9 yahut 12V kaynaklarla çalışacak ve daha fazla güç kontrol edilebilecek. Daha yüksek voltaj aralığı, uzun kablo mesafelerinde ve kalitesiz kablolarda meydana gelen voltaj kayıplarını azaltarak performansı koruduğu anlamına gelir.

Elimden geldiğince çevirdim umarım anlaşılır

Dipnot: Ve işlemci değil Chipset'in desteklemesi gerekiyor.

Chipset olayını kısaca anlatayım.
Mesela Idol 4 modelini göz önüne alalım. Cortex A53 işlemci kullanıyor. Fakat Chipset Snapdragon 617. İşlemci değil. Anakart gibi düşün. H110M SLI desteği sunmuyor sayalım, pek bir örnek bulamadım çünkü. Ama siz SLI yapacaksınız gelecekte. Bunun için İ5 6600 H110M ikilisi yerine İ5 6400 B250M ikilisi alırsınız. Bunun gibi...

Mobil işlemciler ile masaüstü işlemciler bir değil. SOC olarak geçerler. System On a Chip açıklaması. Her parça o çipsete yerleştirilir. Çok kaba bir tabir ile bilgisayarda ki anakart gibi düşün. Ama tam olarak da öyle değil tabii.

Çok fazla olmuş Kirin 960. Kirin 650 bile 1080P performansı gayet yeterli oluyor bildiğim kadarıyla. Ben çok ümitliyim P10`dan.
Peki birinci kim ?
P10 harika ötesi ama onu xz ile kıyaslayamayız çünkü sony xperia xzp ile karşıla

Yok Snapdragon 810'un biraz daha üstü 820'nin altı ortasında işlemci bakımında aynı sayılırlar fark grafik biriminde adreno 530 çok fark koyuyor ondan 820 daha iyi gözüküyor eğer bütçen yoksa P9 o fiyata en iyi telefon bir de G5 o ikisi.

S6 ile P9 kıyaslanamaz, P9 S7'nin rakibidir.
Dostum öyle diyorsun ama çoğunlukla s6 nın üstün yanı daha çok görüyorum ben kıyaslamalarda. P9 un birtek bataryası biraz daha fazla onun dışında ciddi birşey göremiyorum kamera da birbirine aşırı yakın ve akşam çekimlerinde s6 daha iyi diyafram açığı düşük olduğu için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı