Huawei P9 vs Sony Xperia XZ

Dostum öyle diyorsun ama çoğunlukla s6 nın üstün yanı daha çok görüyorum ben kıyaslamalarda. P9 un birtek bataryası biraz daha fazla onun dışında ciddi birşey göremiyorum kamera da birbirine aşırı yakın ve akşam çekimlerinde s6 daha iyi diyafram açığı düşük olduğu için.
Hakaret ediyorsun S6'nın iyi olduğu tek konu ekranı başka hiçbir şey değil gündüz çekiminde s7'yi bile geçen bir cihaz arayüz güncelleme ona girmiyorum zaten gece çekiminde s6'dan iyi s7'den kötü performansı var ama bence gece çekimi de iyi şöyle düşün diyafram düştükçe daha da parlaklaşıyor ortam gece çektiğin resim F1.5 lerle gündüz gibi çıkmaya başlayacak gece olduğu anlaşılmıyor.s7 de kendi reklam yaptı bunu çoçuk vardı yatakta korkuyordu hani insanlara istedikleri görüntüyü veriyor Samsung gerçekleri değil.

Donanım, performans ve batarya olarak P9, S6 modelinden daha iyi. Kamera performansları birbirine yakın. OİS ve 4K desteği bakımından S6 kamera noktasında avantajlı. S6 hafife alınacak bir model değil. Ekran olarakta S6 daha iyidir. CPU-GPU, ekran, kamera ve tasarım olarak S6 iyi bir modeldir. Bana göre tek dezavantajı batarya. Düşük batarya kapasitesine göre iyi bir şarj performansı sunuyor.

@BERWAR Yalnız hocam P9 performans olarak daha iyi değil miydi ? Kirin 955 kullanıyor ve o da performans bakımında SD 650-652 modelleri ile çok yakın bir performans sunuyor ve P9 1080p iken S6 2K.

Cevaplarınız için teşekkür ederim benim için Kamera ve Batarya önemli, onun dışında oyun pek oynamam bikaç online oyun dışında. Yazdan sonra almayı düşünüyorum eğer S7 ucuzlarsa P9 ile arasından seçim yapacağım. Fiyatları birbirine çok yakın olursa s7 yi seçerim ama. S6 yı kıyaslamak istedim çünkü s7 nin p9 a yüksek olduğunu düşünüyorum.

Bence de S7 almak daha mantıklı olur. Ama ben fiyatların çok da düşeceğini sanmıyorum açıkçası. Tabii net bilemem. P9 da gayet iyi telefondur sonuçta. Yalnız kamera konusunda farklılıklar var P9 ile S7 arasında. P9 gerçeğe bire bir fotoğraflar çekerken, S7 fotoğrafın renklerinde oynama yapıp sana daha güzel bir fotoğraf sunuyor. Sen hangisini istersin o sana bağlı.

Bence de S7 almak daha mantıklı olur. Ama ben fiyatların çok da düşeceğini sanmıyorum açıkçası. Tabii net bilemem. P9 da gayet iyi telefondur sonuçta. Yalnız kamera konusunda farklılıklar var P9 ile S7 arasında. P9 gerçeğe bire bir fotoğraflar çekerken, S7 fotoğrafın renklerinde oynama yapıp sana daha güzel bir fotoğraf sunuyor. Sen hangisini istersin o sana bağlı.
Yani S7 nin biraz daha keskin olduğunu biliyorum ama bence bu olumlu bir özellik. Diyaframın düşük olması S7 için çok büyük avantaj genelde selfie kullanan bir nesil olarak ön kameranın 1.7 diyafram olması gece çekimleri için çok büyük avantaj. Telefon alırken sadece arka değil ön kamerada çok önemli artık. Fakat Edge olan modelin bir olumsuz yanını görüyorum o da yan tarafta biri telefon görüş açısı dar olsa bile ekranınızı net görebilecek heralde. Ondan dolayı düz ekranlı tercih ederdim ben.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı