Huawei telefona MicroG servisi nasıl kurulur?

rashnikko

Hectopat
Merhaba, Huawei bir cihaza sahibim aşırı memnunum ama çok nadirde olsa Google ile alakalı WhatsApp ve YouTube uygulamalarında sorun oluyor. Bunun önüne geçmek istediğim için araştırdım ve MicroG servisi kurarak aurorastore'u gerçek bir Google Store gibi kullanabilirmişim. Normalde Aurora ile YouTube indirdiğimde çalışmıyordu Google servisi olmadığı için. Teşekkür ederim. Ek olarak cihazıma MicroG kurmam performansta bir yavaşlığa neden olur mu bunu merak ediyorum çünkü bildiğimiz gibi gms ile gelen cihazlar zamanla yavaşlıyor, Huawei'de uzun süredir kullanmama rağmen en ufak yavaşlık yok bunu gms olmamasına bağlıyorum. MicroG indirmem bir yavaşlamaya neden olur mu?

EMUI 13.1(global) veya Malezya ROM EMUI 13(HarmonyOS 3.0-3.1) kullanıyor olmalısınız, aksi takdirde çalışmayacaktır. An itibarıyla EMUI 13.1 sürümü Türkiye'de sadece P60 Pro modelinde var. MicroG herhangi bir yavaşlamaya sebep olmayacaktır rahat olabilirsiniz. P60 Pro sahibi değilseniz YouTube özelinde vanced MicroG kullanmanızı tavsiye edebilirim, aracı uygulama olmaksızın rahatça YouTube ve YouTube Music kullanmanızı sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı