HÜDA PAR, Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeye karar verdi

Normalde Erdoğan bunlarla asla ittifak kurmak istemezdi. Sebepleri belli:
  • Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde sadece AKP ve HDP'nin ağırlıkları var. Bunların ise o bölgede hiçbir geçerlilikleri yok.
  • Geçmişte Hizbullah'ın bölgede uyguladığı şiddet ve nefret dalgası yüzünden bunlarla yapılacak herhangi bir yakınlaşma özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde olumsuz bir tepkiyle AKP'nin oylarını düşürebilir.
  • Çok küçük bir partiyle pazarlıklar yapılması ve tavizlerin verilmesi Erdoğan'ın siyasi karizmasını çizebilir.
  • Bunların ayrıca çok ilkel siyasi ve dini çizgileri var. Taliban gibiler. Erdoğan, kendisinin bile rahatsız olabileceği seviyedeki bir çizgiyi kendi ismi ve partisi ile yan yana anmak istemez.
Bence Erdoğan bu ve bunun gibi gerekçelerle bugüne kadar bunlardan uzak durdu. Şimdi yakınlaşmasının nedeni muhtemelen çok güvendiği bazı anket şirketlerinden aldığı kötü sonuçlar doğrultusunda bunların birkaç bin düzeyindeki oyuna muhtaç kalması diye düşünüyorum. Özellikle yerel seçimlerde ve İstanbul'da çok az farkla bile seçimin kaderinin değişebileceği görülmüş oldu. İstanbul'da yaşadığı yenilginin tekrar etmesinden korkuyor.

Hepinizi tarihin tozlu sayfalarına gömeceğiz seçimde.

Keşke Muharrem İnce ve Kılıçdaroğlu egolarını bir tarafa bırakıp görüşseler, Muharrem İnce ittifağa katılsa. Kendi geleceğimizi geçtim, ülkenin geleceği söz konusu artık.
Kavgaları ve geçmişi bir kenara bırakmalılar diye düşünüyorum.

Keşke muharrem ince ve kılıçdaroğlu egolarını bir tarafa bırakıp görüşseler, muharrem ince ittifağa katılsa. Kendi geleceğimizi geçtim, ülkenin geleceği söz konusu artık.
Kavgaları geçmişi bir kenara bırakmalılar diye düşünüyorum.

Atatürk'e dersim katliamcısı diyen insanlarla muharrem incenin bir olması pek uygun değil benim açımdan ama zaten 2.tura çıkcak aday belli kılıçdaroğlu 2.turdada memleket partisi kılıçdaroğlunu destekleyeceğini söyledi halkda iktidardan şikayetçiyse ona verecektir.

Normalde Erdoğan bunlarla asla ittifak kurmak istemezdi. Sebepleri belli:
  • Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde sadece AKP ve HDP'nin ağırlıkları var. Bunların ise o bölgede hiçbir geçerlilikleri yok.
  • Geçmişte Hizbullah'ın bölgede uyguladığı şiddet ve nefret dalgası yüzünden bunlarla yapılacak herhangi bir yakınlaşma özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde olumsuz bir tepkiyle AKP'nin oylarını düşürebilir.
  • Çok küçük bir partiyle pazarlıklar yapılması ve tavizlerin verilmesi Erdoğan'ın siyasi karizmasını çizebilir.
  • Bunların ayrıca çok ilkel siyasi ve dini çizgileri var. Taliban gibiler. Erdoğan, kendisinin bile rahatsız olabileceği seviyedeki bir çizgiyi kendi ismi ve partisi ile yan yana anmak istemez.
Bence Erdoğan bu ve bunun gibi gerekçelerle bugüne kadar bunlardan uzak durdu. Şimdi yakınlaşmasının nedeni muhtemelen çok güvendiği bazı anket şirketlerinden aldığı kötü sonuçlar doğrultusunda bunların birkaç bin düzeyindeki oyuna muhtaç kalması diye düşünüyorum. Özellikle yerel seçimlerde ve İstanbul'da çok az farkla bile seçimin kaderinin değişebileceği görülmüş oldu. İstanbul'da yaşadığı yenilginin tekrar etmesinden korkuyor.
Önceki seçimlerde de HÜDA PAR ile istişareleri olmuştu. Yakınlıkları aslında yeni değil. Oradaki dindar Kürt seçmeni kendisi tavlayamazsa farklı bir yol üzerinden yine çekmek istiyor. Hem bu yolla HDP'yi de bir miktar zarara uğratacağı görüşünde ama artık ittifakına güçlü parti bulmakta zorluk yaşadığı için ne olursa kazançtır düşüncesi hakim. İşe yaramayacak tabii.

Atatürk'e dersim katliamcısı diyen insanlarla muharrem incenin bir olması pek uygun değil benim açımdan ama zaten 2.tura çıkcak aday belli kılıçdaroğlu 2.turdada memleket partisi kılıçdaroğlunu destekleyeceğini söyledi halkda iktidardan şikayetçiyse ona verecektir.

Bunları okudukça deliriyorum çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunları okudukça deliriyorum çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkiye laik kalacak siyasal islama karşıyız %0000.1'lik bir partinin bir şey demesi bizi yıpratmamalı seçimde gösteririz tepkimizi umarım artık bir şeyler bizim leyhimiz olur saray rejiminden kurtuluruz.

İki tarafta sakıncalı kadroları bünyelerine kattığına göre buralardan vuramayız artık hiçbirini. Herkes kötüyse kimse kötü değildir misali. Sonumuz hayır olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı