Hüseyin Nihal Atsız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tarihe en Ufak bir katkısı olmadı mı? Puahahahaha. Ben hiç sokakta genç nazım hikmetler varolsun diyen insanlar görmedim. Ancak şu an ATSIZ'ın düşüncelerini benimseyen, kendini genç Atsız olarak tanımlayan yüzbinlerce Türk genci var.

Hocam ama düşüncesi yanlıştır. Bunların en büyüğü köy enstitülerinin kurucusu Hasan Ali yüceli kömünizmle suçlamasıdır.
90 kere tekrar ettim ama tekrar söyleyeceğim. Adam en başta ırkçı zaten. Bakın milliyetçilik ile ırkçılık aynı şey değildir. Ve bir tutulamaz. Biz de istiyoruz Türk ırkı ebedi olsun güçlü olsun ama diğer ırklara nefret kusarak olmaz bu.

Onları Arap olarak tanımlamanız yanlış dedim. Göçmenler gitsin de doğru bir tabir değil size göre. Göçmen Türk'lerde var çünkü. Zararı olup olmayanı nasıl ayıklayacaksın pardon?

Türk Irkı ebedi ve güçlü olsun demek ırkçılıktır zaten. Irkçı olmamak için insanlık ve barış ebedi olsun demeniz lazım.

Onları Arap olarak tanımlamanız yanlış dedim. Göçmenler gitsin de doğru bir tabir değil size göre. Göçmen Türk'lerde var çünkü. Zararı olup olmayanı nasıl ayıklayacaksın pardon?
Ya kanka gece gece ne kafa açtın ya. Biliyorsun dostum kimlerden bahsettiğimi, Göçmen Türklerden bahsetmiyorum. Kaçak yollarla ülkeye girdiyse (Veya sınırlar yolgeçen hanı gibi açılıp gelenin geçenin girmesine izin verildiği zaman girdiyse.), kadınları taciz ediyorsa, milleti gasp ediyorsa bunları mancınıkla yollayalım. Onun haricinde yasal yollarla ülkeye gelip vatandaşlık alan (Vatandaşlık almak çok basitleşti, onun elden geçirilmesi gerekiyor.) insanlar zararsızdır.
Hocam konuya o yönden bakarsak Atsız'ın bazı şiirleri çok güzel. Ne kadar siyasi kişiliği önemli olmasa da, Lenin gibi birisini Atatürk'den üstün tutması bence önemli bir sorun.

Faşist olduğunu düşünüyorum. Kendisi Türk'ten üstün ırk olmadığını savunuyor diye biliyorum. Irkçı bir kişiliği var. Şiirlerini hoş ama ideolojisi değil.

Faşist olduğunu düşünüyorum. Kendisi Türk'ten üstün ırk olmadığını savunuyor diye biliyorum. Irkçı bir kişiliği var. Şiirlerini hoş ama ideolojisi değil.
aynı şekil katılıyorum hitlerin yan sanayi versiyonu bazı tiktok editi izleyen arkadaşlar 2 şiir ile gaza gelmiş herhalde (arap düşmanıyım)

Zaten sanatsal kişiliğine birşey demiyorum. İyidir kötüdür bilmiyorum. Ama kişiliği rezalet. Irkçı adam sonuçta.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…