Hüseyin Nihal Atsız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soru başlıktadır arkadaşlar. Linç yeme pahasına söylüyorum. Görüşünü en çok benimsediğim, okuduğum, sevdiğim ve izinden gittiğim yazardır kendisi.

Sana katılıyorum sözlerini ve görüşlerini aynı kendimden gördüğüm sayılı insanlardandır.

TÜRK olmayan herkesi düşman sayması mesela.
TÜRK tarihini araştırdığınız zaman TÜRK'lerin TÜRK'lerden başka dostu olmadığını anlarsınız zaten, araştırmak çok zor değil.

Hitler özentisi biridir kendisi. Dünya görüşü günümüz gerçekliğinden oldukça uzak.
Hitler özentisi değil, Hitler herkesi doğruyor. ATSIZ'ın kendi vatanında düzgünce Türk'lere karışmadan yaşayan insanlara ettiği pek fazla söz yok. Ancak Türkiye'de yaşayan ve Türk ırkından olmayan herkese karşı olan düşmanlığını döneminde yaşananlardan ötürü Milli bir korku olarak görüyor ve saygı duyuyorum. ATSIZ'ın bu konuda neden sert olduğunu da ülkedeki mültecilere bakarak anlayabilirsiniz.

Hiç iyi şeyler düşünmüyorum.
Neden?

TÜRK tarihini araştırdığınız zaman TÜRK'lerin TÜRK'lerden başka dostu olmadığını anlarsınız zaten, araştırmak çok zor değil.
Temkinli davranmak farklı, direkt olarak düşman görmek farklı. Eskiden birbirinin içinden geçen Avrupa Devletleri, şimdi dost olmuş. Bu her zaman böyleydi ve böyle olmaya da devam edecek. Devletler dönemin şartlarına göre dostluk kurar veya savaşır. Ki buradaki "Türk" den kastın milliyet değil de ırksa, bu daha kötü. Bir insana seçemediği bir şey yüzünden düşman olmuş oluyorsun.

ATSIZ'ın kendi vatanında düzgünce Türk'lere karışmadan yaşayan insanlara ettiği pek fazla söz yok.
Atsız oğluna yazdığı vasiyette pek de öyle demiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı