Hugola eskisi gibi değil

2018 tarihinde keşfettiğim ve kendisinden "yerli pewdiepie" diye bahsettiğim bir YouTuber'dı. Tepki, eleştiri videolarıyla ve editleriyle efsane içerikleri vardı gerçekten fakat 2021'in sonlarına doğru saçma sapan içerikler ve hareketler falan yapmaya başladı. Örneğin; iğrenç şakalar, şimarıklık gibi şeyler var. Bir de çok da toxic kitlesi var hepsi kız ve k-pop fanı; hatta şu son zamanda porçay'la Hugola'yı shipleyip porgola diye bir şey çıkartmışlar. Hugola da böyle şeylerden prim kasıyor. Şahsen ne zamandır takip ettiğim bir kanalın bu kadar toxic olabileceğini tahmin etmezdim. Siz ne düşünüyorsunuz?

CS:GO oynarken izlemiştim güzel kanaldı şu an dediklerine tamamen katılıyorum 2020'den beri izlediğim bir kanal değil.

Kpop eleştirenler müzik türünü eleştirmiyor zaten. Kitlesini eleştiriyor.
Kitlesini de Youtube'de görebilirsin.
Aman, uzun uzun yazıyorum bir şey anlatmaya çalışıyorum gülücük atıp tek cümle yazıyorsunuz. Ne yapalım, sevmemek küçük görmek de hakkınız zaten ama sırf k-pop dinliyor diye insanları ve yaşı küçük kızları toxic olarak görmeyelim lütfen. İlla ki içlerinde kötü insanlar vardır. Kitle çok büyük öyle 50-100 kişi değil ki. Bir akımın bir görüşün etrafında toplanmadıkları için de zaten fikirleri farklı olacaktır. Aynı kalıba koymaya gerek yok bu insanlar müzik dinliyor alt tarafı.

Aynısını erkek içinde derim ne alakası var?
De dostum ellerin dert görmesin inşallah.

Komik geldi ve kahkaha attım ne var bunda? Dediklerin zaten komik. Birde bruh diyor ya tövbe tövbe.
İnsanlara şu yüzyılımızda nefret söylemlerinden uzak durması gerektiğini ve herkesi tek bir kalıba sokmaması gerektiğini söylüyorum. Bunu söylemek zorunda olmam komik evet. İyi sabahlar efendim.

Sırf k-pop dinliyor diye insanları ve yaşı küçük kızları toxic olarak görmeyelim lütfen. İllaki içlerinde kötü insanlar vardır.

Yaptıkları hareketleri ve söyledikleri şeylere bakarak toksik olduklarını görebilirsin. YouTube'daki videolarda yaptıkları yorumlara bakarsan mantıklı yorum yapmadıklarını görürsün. Nap*m veya bane gibi şeyler der çoğu hep tartışmalarda veya müq gibi saçma kısaltmalı kelimeler falan. Bu toksiklik değil de nedir? Kanallarına bakarsan genellikle hep saçma t*kt*k videoları falan var. Yüzü kapalı Selfile'ler vesaire vesaire. Genellikle cellat veya cemre gibi saçma kişilerin fanı olurlar.

Son düzenleme:
Bunu söylemek zorunda olmam komik evet.

Burada komik olan bizim sana bir şey anlatmaya çalışmamız.

İnsanlara şu yüzyılımızda nefret söylemlerinden uzak durması gerektiğini ve herkesi tek bir kalıba sokmaması gerektiğini söylüyorum.
Kitlesi toxic işte bizde sana bunu söylemeye çalışıyoruz. Kitlesi iyi olsa zaten hiç kimse bir şey söylemez.

Millete toxic çekip düzgünce tartışmaya çalıştığımız konuda her yazdığımda kahkaha koyması ultra mega bruh.
Bu dediğiniz doğru. Her mesaja kahkaha atmamam gerekirdi toksikliğe giriyor biraz.

Son düzenleme:
Sevmek zorunda değilsiniz zaten de sinir bozmak için yaptığınız aşikar. Durduk yere kimse ben metal sevmiyorum böğürüyorlar bence demez metalcilere. Ama sırf kız oldukları ve güçlerinin kızlara yettiğini bildiğiniz için eziyorsunuz onları. Başka nedeni yok. Bana samimi bir cevap verir misin en son ne zaman bir kişinin oturup da düzgünce k-pop endüstrisini eleştirdiğini gördün? Anca küfür kıyamet. Hepimiz farkındayız. Vur, kır, ez sonra da gelin onlara sinir bozucu deyin. K-pop idolleri mi saldırın diyor? Şirketler mi diyor? Şarkıları mi agresif? Değil maalesef durduk yere "tiplere bak eş cinsel mi bu?" (en kibar şekilde) diyen bir kesimle karşı karşıyalar.

Bakın samimi bir cevap vermeye çalışacağım sen burada benim k-pop ı eleştirdiğimi görmüşsün ve kızları gücümüzün yettiği için böyle yaptığımızı k-pop un kitlesine bakmanı tavsiye ederim kitlesi Bts'i ve Blackpink'i daha dinden bile daha üstün görüyor şu dünyada herkese saygım vardır ama şu saygısızlıklara sessizliğimi bozmam lazım konumuz başka bir şey burada k-pop değil konumuz.

Aman, uzun uzun yazıyorum bir şey anlatmaya çalışıyorum gülücük atıp tek cümle yazıyorsunuz. Ne yapalım, sevmemek küçük görmek de hakkınız zaten ama sırf k-pop dinliyor diye insanları ve yaşı küçük kızları toxic olarak görmeyelim lütfen. İlla ki içlerinde kötü insanlar vardır. Kitle çok büyük öyle 50-100 kişi değil ki. Bir akımın bir görüşün etrafında toplanmadıkları için de zaten fikirleri farklı olacaktır. Aynı kalıba koymaya gerek yok bu insanlar müzik dinliyor alt tarafı.

De dostum ellerin dert görmesin inşallah.
Kardeşim uzun yazıyorsun, boş yapıyorsun.
Kendi kitlesindeki 3-5 tane düzgün fanina sor bakalım nasıl söylüyorlar KPOP güzel ama fanlari kötü diye. Kendileri söylüyorlar ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı