Hukuk bölümü için öneri

ibrahim Tarhan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir sonraki sene liseye gideceğim, aklımda bir soru kaldı. Ben Hukuk okumak istiyorum, 300 puanlık bir liseden sonra Hukuk kazanabilir miyim? Yoksa standart 400 mü kazanmam gerek böyle bir mesleği kazanmam için?

300 puanlık bir lise ile hukuk fakültesinin ne alakası var ki? Yani sen sınava adam gibi, düzgünce ve sağlam çalışırsan neden olmasın? İş sadece lisede değil, asıl olarak sende bitiyor.

Lise üniversite için bir araç, normalde senin çalışmana ve azmine bağlı bir şey ancak daha liseye geçmemişsin, gideceğin liseyi seçmek de elinde. 300 puanlık liseyle 400 puanlık lise arasında kalite farkı var doğal olarak. Öğrencilerin vizyonu, öğretmenlerin gayreti vs. büyük oranda farklı olacaktır. Bu da senin başarını ve hayata karşı bakışını etkileyecektir. İmkanın varken iyi bir lisede, daha sonra da iyi bir üniversitede okumanın hayalini kur ve bunu gerçekleştirmek için çabala.

Lisede derslere sıkı çalışıp ortalamanı yüksek tut ki okul puanın iyi gelsin, okul puanı çok işini görür tercih yaparken. Ve esas soruna da gelecek olursak, kazanmaman için bir engel yok. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı