Hukuk mu, uçak mühendisliği mi?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iki bölümü de okumak hayalimdi. Ama üniversite sınavına fazla çalışmadığım için ikisini de kazanamadım, o yüzden iki yıllık uçak teknolojisi kazandım ve okulda çift anadal olarak aynı zamanda adalet okuyorum. Dikey geçiş sınavı ile hukuk ve uçak mühendisliğine geçebiliyorum. Sizce hangisine geçmeliyim?

İkisi de birbirinden apayrı meslekler. Youtube üzerinden hukuk mezunlarının da, uçak mühendisliği mezunlarının da konuştuğu, tecrübelerini aktardığı videolar var. Onları izleyerek analiz etmenizi öneririm. Uçak mühendisliği okumaya yetecek Fizik bilginizin olup olmadığını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Nereden bilelim senin kişisel özelliklerini. Ama bence uçak mühendisliği.

Yok hocam zaten ben insanlardan bir fikir edinmek amacıyla sordum. Hangi derslerimin nasıl derece olduğunu biliyorum ama bir bölümü okumakla o bölümden mezun olup 40-50 yıl çalışmak çok farklı. Aslında uçak hakkında çoğu şeyi biliyorum ama hukuk hakkında fazla bilgim yok. Okuyan veya mezun arkadaşlar varsa bir fikir verebilir belki diye açtım konuyu.
İkisi de birbirinden apayrı meslekler. YouTube üzerinden hukuk mezunlarının da, uçak mühendisliği mezunlarının da konuştuğu, tecrübelerini aktardığı videolar var. Onları izleyerek analiz etmenizi öneririm. Uçak mühendisliği okumaya yetecek fizik bilginizin olup olmadığını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Hocam çok izledim, uçak mühendisliğinin ne kadar zor olduğunun farkındayım. Şu an da bile derste aerodinamikte zorlanıyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Son düzenleme:
Yok hocam zaten ben insanlardan bir fikir edinmek amacıyla sordum. Hangi derslerimin nasıl derece olduğunu biliyorum ama bir bölümü okumakla o bölümden mezun olup 40-50 yıl çalışmak çok farklı. Aslında uçak hakkında çoğu şeyi biliyorum ama hukuk hakkında fazla bilgim yok. Okuyan veya mezun arkadaşlar varsa bir fikir verebilir belki diye açtım konuyu.

Hocam çok izledim, uçak mühendisliğinin ne kadar zor olduğunun farkındayım. Şu an da bile derste aerodinamikte zorlanıyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Arkadaşım hukuk okuyor ben mühendislik okuyorum. Online sistemde sınav haftalarımız aynı haftalarda oluyor. Bizde birbirimizi çalıştırıyoruz. Hukuk ders notlarını okudum çok zor değil hukuk 2. sınıfta. Kolaymış dediğimde daha çook var bunlar hiçbir şey değil diyor. Ağır cezayı yani en baba dersi almamış ben okuduğumda anlıyorum zaten, açıklamalarını nedenlerini yazıyorlar. Mantığını otutturuyorsun anlayacağın. Tabiki kesinlikle benim dediğim gibi değil başka zorlukları var. Sosyal yönün baskında hukuk öneririm. Çok daha rahat edersin.

Geri
Yukarı