Hukuk öğrencisi için iPad yeterli mi?

Hukuk fakültesine gidenlere sorsan daha iyi olur fakat ben yeterli olabileceğini düşünüyorum. Hem not tutma açısından hem de ofis programları açısından bir problem oluşmaz.

Dün hukuk fakültesi gezimiz vardı, pek laptop a ihtiyacım olmadığını gördüm.
Arkadaşlar peki M1 çipli iPad Pro ile arasında fazla fark var mı, uzun vadede iPad Pro fiyatına değer mi?

Hukuk fakültesi mezunuyum. Forum sitesinde olduğum için ne olarak çalıştığım kısmını şimdilik geçiyorum. 4 yıllık fakülte hayatımda kimsenin iPad kullanarak not tuttuğunu görmedim. Genellikle kitap üzerine ya da kanun kitapları ve not defterine not tutulur. Keza ilerleyen sınıflarda not tutmak için bile zaman kalmıyordu. Deftere bile bir cümle yazana kadar epey cümle sarf ediyordu hoca. Bir günde tek derste işlenen sayfa sayısının da 60-70 civarında olacağını da hatırlatayım. Normal bir PC yeterli olacaktır. Ben olsam iPad almazdım. Gene de senin kişisel tercihin tabii.

Hukuk fakültesi mezunuyum. Forum sitesinde olduğum için ne olarak çalıştığım kısmını şimdilik geçiyorum. 4 yıllık fakülte hayatımda kimsenin iPad kullanarak not tuttuğunu görmedim. Genellikle kitap üzerine ya da kanun kitapları ve not defterine not tutulur. Keza ilerleyen sınıflarda not tutmak için bile zaman kalmıyordu. Deftere bile bir cümle yazana kadar epey cümle sarf ediyordu hoca. Bir günde tek derste işlenen sayfa sayısının da 60-70 civarında olacağını da hatırlatayım. Normal bir PC yeterli olacaktır. Ben olsam iPad almazdım. Gene de senin kişisel tercihin tabii.
Saolun hocam yorumunuzu dikkate alacağım.

Apple kesinlikle alinmaz.
Evde Samsung tab3 lite var en az 5 yillik belki 7.
Defalarca dustu darbe aldi
Android 4.4 ram 1.5gb depolama 8gb hala calisiyor.
Android cop olayi hikaye yani
İnanilmaz olan 5 yil sonra dahi pil 4saat calisiyor
Bence alakasız bir yorum olmuş. Eski ekran panelleri şimdikiler kadar hassas değiller. Ve alacak kişi düşürmek için almıyor ki. Yapabildikleri önemli.

Geri
Yukarı