İnşaat mühendisliği öğrencisi için iPad vs Mac

unsocialjo

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an inşaat mühendisliği 1. sınıfım. Üniversitede kullanmak için iPad almayı düşünüyorum fakat Mac aklımı karıştırıyor. Evde zaten güçlü bir masaüstü bilgisayarım var. Sizce iPad + Apple Pencil mi yoksa MacBook Air mi?

Eğer bütçe zorlamazsa kesinlikle Mac alın kalem işini de grafik tabletle çözersiniz.

Eğer bütçe zorlamazsa kesinlikle Mac alın kalem işini de grafik tabletle çözersiniz.

Bütçe konusunda sıkıntım yok. Şu an öğrenci indirimiyle iPad Air 5 + kalem + AirPods 2. nesil 14bin TL gibi bir fiyata geliyor Mac'le aralarında fiyat farkı yok zaten çok fazla. Ama not almak için iPad daha mantıklı diye düşünmüştüm zaten evdeki bilgisayarım gerekli programlar için oldukça yeterli.

Sizin için iPad daha mantıklı olur. Zaten güçlü bir PC'niz varmış, kullanacağınız programlar Mac'i şart koşmuyorsa gerek yok. iPad 10. nesil'in yakında tanıtılması bekleniyor, onu gördükten sonra karar vermenizi öneririm. Güzel geliştirmeler yapılabilir (ince çerçeve, Type-C giriş, 2. nesil kalem desteği, A14 işlemci gibi). Bunlar sızdırılan bilgiler. Doğru çıkmayabilir.

Farklı şehirde üniversite okuyorsan Mac al. Kendi şehrindeysen bir şey alman gereksiz zaten hazır kasan var.

Bence üniversitede taşınabilirlik önemli evinizde ki masaüstü bu konuda sizin imkanlarınızı kısıtlayacaktır. Mobil olmanız şart okulda vs. ve kullandığınız programlar bildiğim kadarı ile iPad üzerinde kullanamıyorsunuz.

Geri
Yukarı