Hukuk Okumak

Behzat Amir

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Sosyal bilimler lisesinde okuyorum. 10'a geçtim. 9. sınıf ortalamam 86.8 falan yani 87 diyelim. Hedefim hukuk, ilk 10K yapmak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Nasıl yapabilirim? Bir de okul bana kaç puan verecek? OBP, okuldan alacağım puan mı yoksa ikisi farklı şekilde mi geliyor? İlk 10K benim için çok önemli 🙏

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Sosyal bilimler lisesinde okuyorum. 10'a geçtim. 9. sınıf ortalamam 86.8 falan yani 87 diyelim. Hedefim hukuk, ilk 10K yapmak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Nasıl yapabilirim? Bir de okul bana kaç puan verecek? OBP, okuldan alacağım puan mı yoksa ikisi farklı şekilde mi geliyor? İlk 10K benim için çok önemli 🙏
@Silinen üye buradan sorabilirsiniz sorularınızı...

OBP(Ortaöğretim başarı puanı) okuldaki 4 yılda aldığın yıl sonu notlarının katsayı ile çarpılması ile oluşan tercih puanındır. Alacağın tercih puanı için şu bağlantıyı inceleyebilirsin. Son seneye bırakmadan düzenli olarak çalışırsan kolay bir şekilde yapabileceğini düşünüyorum. Aklına gelen sorular varsa iletebilirsin. Anadolu Hukuk'tayım ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı