Sayısaldan hukuk okumak

• Konuyu başlatan RamooY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 48B
Hukuk olmayan, ülkede hukuk okumanı tavsiye etmem. Hatta artık ülkede genç nüfus o kadar fazla ki, ülkede istihdam bile çok az. Okuyacaksan isim vermyeceğim. Prestijli bir devlet üniverstesinde mühendislik oku. Başarılar.
Bazı üniversteler hariç özel üniverstelerden de uzak durun.
Hukuk olmayan, ülkede hukuk okumanı tavsiye etmem. Hatta artık ülkede genç nüfus o kadar fazla ki, ülkede istihdam bile çok az. Okuyacaksan isim vermyeceğim. Prestijli bir devlet üniverstesinde mühendislik oku. Başarılar.
Bazı üniversteler hariç özel üniverstelerden de uzak durun.
3. Dünya ülkesinde yaşadığınızı unutamyın.

Sayısal derslerini seviyorsan ve tıp istiyorsan sayısaldan devam etmen daha iyi olur. Edebiyata ve tarihe ilgiliysen AYT sınavında süre bayağı uzun sınavda çözebilirsin. Tıp kazanmak çok zor değil gözün korkmasın.

AYT Matematiğin iyiyse çok az sosyal netiyle bile hukuk kazanabilirsin.
Hukuk kazanmak kolay hocam zaten, malum bu sene sıralaması baya bir düştü lakin adam akıllı bir yerde hukuk okumak daha mühim.
Eşit ağırlığa senenin başında geçtim bu arada, doğru yaptığımı da düşünüyorum. İstediğim yer İÜHF, bakalım. Bir kaç öneri niteliğinde verebileceğin direktifler varsa alabilirim.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Benim programda günlük 40 TYT 40 AYT matematik var, bir de bunların üstüne diğer branşlardan da var. Bir gün edebiyat ise bir gün Türkçe gibi. Tabii bunlardan ne kadar çözebilirsem.
Ama TYT netlerim canımı sıkıyor, sürekli aynı. Ya çap, endemik, limit, özdebir zorluk bakımından üst seviyedeki denemelerde de 60 seviyesinde, kolay orta diyebileceğimiz yayınlarda da 60 seviyesinde. Bir türlü 80-90 netleri göremedim. AYT ise şu an ortalama 40-45 falan.

Geri
Yukarı