Huma H5 v3.1 laptopta mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

erentas1933

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
2x8 16gb DDR4 1.2 3200MHz
SSD veya HDD modeli
512GB SAMSUNG PM991A M.2 SSD PCIe 3.0 x4.
Ekran kartı
Intel® Iris® Xe Graphics (80 Yürütme Birimi)
Anakart
bilmiyorum
İşlemci
Intel Core i5-1135G7
Monster Huma h5v3.1 anakartı değişildi daha önce sonra geldi. Galiba Intel'in grafik sürücüsünü güncelleyince mavi ekran almaya başladım ya da başka bir şey işlemci 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz 22H2 Intel iris Xe grafik sürümü Windows'u yükledim tüm her şey günceldi ama mavi ekran yedim. Sürekli farklı ve aradığımda yazılımsal sıkıntı dediler Windows'u tekrar kurmaya çalışırken bile yedim bu hatayı.

RAM test edebilir misiniz?

Yalnız bu anakartta'da sorun olabilir. Birde bu GPU kullanan Monster bazı laptoplar'da bu soruna sık karşılaşmaya başladım. DDU ile Intel ekran kartı sürücünü sil ve 1-2 sürüm eski sürüme dön. Birde Memtest yap işimizi garantiye alalım.
Birde SSD için FW güncellemesi kontrol eder misin?

Yalnız bu Anakartta'da sorun olabilir. Bir de bu GPU kullanan Monster bazı Laptoplar'da bu soruna sık karşılaşmaya başladım. DDU ile Intel ekran kartı sürücünü sil ve 1-2 sürüm eski sürüme dön. Bir de Memtest yap işimizi garantiye alalım.
Bir de SSD için FW güncellemesi kontrol eder misin?

Anakart yeni değişti dostum servise çağırdılar depremden dolayı yollar kapalı yollayamadım dedğin şeyleri deneyeceğim çok sağ ol.

Yalnız bu Anakartta'da sorun olabilir. Bir de bu GPU kullanan Monster bazı Laptoplar'da bu soruna sık karşılaşmaya başladım. DDU ile Intel ekran kartı sürücünü sil ve 1-2 sürüm eski sürüme dön. Bir de Memtest yap işimizi garantiye alalım.
Bir de SSD için FW güncellemesi kontrol eder misin?

SSD de test sonuçları iyi istersen SS atayım sana

RAM test edebilir misiniz?

ramlari test ettim sorun yok

Son düzenleme:
Sonuçları at yinede. Anakart değişmiş olabilir dediklerimi yaptığın halde sorun devam ederse bence ücret iadesi iste ve farklı bir marka al.
Reis ekran karti yok bunda zten dedigin gibi yaptim hatta windowsu yine yukledim hersey eski sürümdü driver fln yine olmadi bu sefer böyle bisiy atti

Sonuçları at yine de. Anakart değişmiş olabilir dediklerimi yaptığın halde sorun devam ederse bence ücret iadesi iste ve farklı bir marka al.

Sonuclari simdi atamiyorum ama RAM saglam cikti sonuclardada okuma yazma hizi falan SSD 2500 1600 yazma cikti.

Sonuçları at yine de. Anakart değişmiş olabilir dediklerimi yaptığın halde sorun devam ederse bence ücret iadesi iste ve farklı bir marka al.

Şimdi PC'yi 10kya aldim ve tuslardada problem vardi cok az su sicramisti diye ucret talep etsem geri verdigim parayi alabilir miyim? Ya da yeni bilgisayar yollarlarmi?

Abi şimdi izledim tüketici haklarinı istedigim gibi degisim bir üst modeli veya para iadesi istiyebilirmişim ben Huma yerine Tulpar serisi istiyebilir miyim yoksa sadece Huma serisi olan kendi serisini mi istiyebilirim?

hata bu

Dosya Ekleri

• 20230210_220856.jpg
    20230210_220856.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Tamam dediğin güzel fakat vereceği para 10k şu an alacağım ASUS en iyi 11. nesil bile 13 14 k tuketici haklarini aradim 5 ay 17 gündür cihazim hala bende oldugu icin 6 ayi gecmedigi icin 2 kez arizalandi 0I ile değişim icin mail adresine yaz dedi 10 gun icinde cevap vermwzsse tuketici hakem heyetleri var oraya git dedi öyle yapacağım bence 0'ı ile değişilsin şu an yapacagim hiçbir şey yok paramda yok MSI ASUS cok kaliteli çok isterdim fakat bütçem bu 😊

Benim anlamadığım şey neden bazen çalışıp bikaç saatte bir mavi ekran veriyor şuan iyi bir sorun yok arada bir oluyor

Dosya Ekleri

• 20230210_233209.jpg
    20230210_233209.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı