Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu?

yaz lastiği olduğu için. yani kaza yapması falan gerekmiyor bi baksın aaa yaz lastiği 1152 YTL geçmiş olsun
Hocam araç hususi otomobil yani ticari olarak geçmiyorsa istediği gibi gidebilir kar lastiği cezaları sadece ticari olup lastikleri kış olmayanlara, yanlış bilgi vermeyin.

Bildiğim kadarıyla zorunlu değil suda çamurda giderken sıkıntı çıkarmaz ama kar gördüğü vakit hafif gazla her şey olabilir. Eğer kar kalınsa tavsiyem ince bir zincir geçirin tekerleklere.

Hocam yanlış bilgi vermek istemem kara yollarını arayıp aracım için kış lastiği zorunlu mu de ilgilenirler.
Hocam yük ve yolcu taşımayacağim için ve bir şirkete ait olmadığı için araç hususi sınıfına dahil oluyor diye biliyorum ben de teyit etmek istemiştim sadece.
Bildiğim kadarıyla zorunlu değil suda çamurda giderken sıkıntı çıkarmaz ama kar gördüğü vakit hafif gazla her şey olabilir. Eğer kar kalınsa tavsiyem ince bir zincir geçirin tekerleklere.
Zinciri en iyisi hangisiyse onu almayı planlıyorum bir öneriniz var mı acaba?

Hocam yük ve yolcu taşımayacağim için ve bir şirkete ait olmadığı için araç hususi sınıfına dahil oluyor diye biliyorum ben de teyit etmek istemiştim sadece.

Zinciri en iyisi hangisiyse onu almayı planlıyorum bir öneriniz var mı acaba?
Hocam inanın yanlış bilgi vermek istemiyorum en iyisi kara yollarını aramak kargo süreciyle de uğraşmayın gidip lastikçiden teyit etmek en iyisidir.

Zorunluluğu yok fakat yavaş sürsende fark etmiyor araba kaydı mı kontrolu çok zor.
Kışlık lastiğin amacı kaymayı önlemek değil sadece. Kışlık lastikteki lastik oranı yaz lastiğine göre daha fazla olduğu için lastik sertleşmez. Bu da virajlarda lastiğin bir miktar esneyerek yol tutuşunu arttırır. Ayrıca kar üstünde daha iyi bir tutunma yapar.
Bilip bilmeden insanların hayatını tehlikeye atacak yorumlar yapmayın.

Geri
Yukarı