Hw-info değerlerinde sıkıntı var mı?

uıop

Hectopat
RTX 3050.
i3 12100F çoğu oyunda drop yiyorum GPU düşüyor yapmadıgım test kalmadı sistemdeki parçalarda hiçbir sorun çıkmadı. Hw İnfo'daki değerlerde bir sıkıntı var mı?

Dosya Ekleri

• sn4.PNG
    sn4.PNG
    72,3 KB · Görüntüleme: 17
  • sn3.PNG
    sn3.PNG
    56,7 KB · Görüntüleme: 20
  • sn2.PNG
    sn2.PNG
    58,5 KB · Görüntüleme: 21
  • SN1.PNG
    SN1.PNG
    81,7 KB · Görüntüleme: 15
Sıcaklık ve yük değerlerinizde bir sorun gözükmüyor. Drop yiyorsanız daha çok RAM veya diskiniz ile alakalı bir sorun olabilir.

Sıcaklık ve yük değerlerinizde bir sorun gözükmüyor. Drop yiyorsanız daha çok RAM veya diskiniz ile alakalı bir sorun olabilir.

2x8 3200 MHz CL18 G.Skill RAM'leri 2 defa teste soktum hiçbir sorun yok. M.2 SSD'im cidden leş, dokular filan yüklenmiyor %78. SATA'yı taktığımda daha az drop yedim bu tarz droplar GPU kullanımını azaltır mı? Başka hiçbir sorun kalmadı artık. 2300'e 1600 M.2 SSD'im.

XMP açık ise kapatmayı, kapalı ise açmayı deneyebilirsiniz. Fark olmuyorsa tekrar açık bırakın. Drop olması dediğiniz gibi SSD'den ise, bu durum sadece drop olup olmamasını değiştirir. Ekran kartınızın tam yükte çalışmasına bir engel teşkil etmez. Ayrıca güç kaynağınızı belirtmemişsiniz ama onun da iyi bir marka olmasını tavsiye ederim.

XMP açık ise kapatmayı, kapalı ise açmayı deneyebilirsiniz. Fark olmuyorsa tekrar açık bırakın. Drop olması dediğiniz gibi SSD'den ise, bu durum sadece drop olup olmamasını değiştirir. Ekran kartınızın tam yükte çalışmasına bir engel teşkil etmez. Ayrıca güç kaynağınızı belirtmemişsiniz ama onun da iyi bir marka olmasını tavsiye ederim.
Bilmiyorum ama bence ssden düşüyor harddisk taktım aynı yerde denedim gpu düştü drop yedim sata SSD ile orada drop yemedim mesela yediğimde de gpu düşüyor

Geri
Yukarı