HX1200I PSU nasıl test edilir?

Delthas53

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Corsair HX1200i PSU'm var. GTX 1080 takılıyken OCCT test yaptığımda hiçbir sorun yoktu. Bazı mavi ekran hataları alıyordum, OC ile hallettim ancak RX 9000 XT satın aldım. Kullanıyorum sistemde, herhangi bir kapanma yaşamadım henüz. OCCT ile PSU test yaptığım anda bilgisayar restart atıyor. Sorun PSU'da gibi duruyor. İnternetten baktığımda 10 yıl garantisi var gibi cümleler okudum. 2. el almıştım 4 sene önce. Faturası var mı çok emin değilim, araştırmam gerek. PSU test etmenin başka bir yolu var mı?

Standart bir ev kullanıcısı güç kaynağının sağlam olup olmadığını test edemez çünkü bunun için PSU test ölçüm cihazı gerekiyor. Tek yapabileceğin şey, donanım değişikliği yaparak sorunun kaynağını bulabilmek, örneğin PSU değiştirip tekrar denemek, sorun hala düzelmediyse başka bir parçayı değiştirip tekrar denemek gibi.

Standart bir ev kullanıcısı güç kaynağının sağlam olup olmadığını test edemez çünkü bunun için PSU test ölçüm cihazı gerekiyor. Tek yapabileceğin şey, donanım değişikliği yaparak sorunun kaynağını bulabilmek, örneğin PSU değiştirip tekrar denemek, sorun hala düzelmediyse başka bir parçayı değiştirip tekrar denemek gibi.
Anladım teşekkür ederim. Elektrikçi mi nasıl biri bunu test edebilir?

Anladım teşekkür ederim. Elektrikçi mi nasıl biri bunu test edebilir?
Elektrikçide o cihazın olduğunu sanmıyorum. Çünkü şöyle bir cihaz lazım;

1695229499012.png

Bana kalırsa Corsair'e yazın, sizi muhattap olabileceğiniz bir yere yönlendirsin. Corsair RMA oldukça ilgili bu konularda.

Geri
Yukarı