Hynix DDR3 RAM ne ile uyumlu?

Hocam o hmt ile başlayan ürünün kodu oluyor oradaki harfler bir özelliği temsil ediyor. Mesela hmt41GS diyelim X frekanslı olsun hmt41GB y frekanslı. Senin RAM kodun bu hMT41GS6BFR8A-PB aynısı var nette. Hynix Sk Hmt41gs6bfr8a-pb 4gb Ddr3-1600 Mhz Pc3l 12800 1.35v 16 Çip Notebook Ram Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Sondaki rakamın 1432 1340 farkı yok o zaman hmt kodu aynı olacak yeterli?.
Bu kod aynı olunca aynı zamanda kullandığı Volt'ta aynı demek oluyorsa tamamdır.

Sondaki rakamın 1432 1340 farkı yok o zaman hmt kodu aynı olacak yeterli?.
Bu kod aynı olunca aynı zamanda kullandığı Volt'ta aynı demek oluyorsa tamamdır.
Aynen o koddaki harfler özellikleri ifade ediyor kod aynı olunca özellikleri de aynı oluyor. Pc3 ile ddr3 aynı şey farklı isimlendirmeler sadece.

Aynen o koddaki harfler özellikleri ifade ediyor kod aynı olunca özellikleri de aynı oluyor. PC3 ile DDR3 aynı şey farklı isimlendirmeler sadece.

Ohalde bunun gibileri alabilirim her şeyi aynı yazıyor sadece o dört rakam farklı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210710_215338.jpg
    Screenshot_20210710_215338.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 32
Hayır takınca çalışır.

Bu laptoptaki hard disk nasıl bir şeyydir tam olarak, SSD olduğu söylenmişdi alırken. Laptop hızına bakarsak açılış kapanışta çok hızlı. Eğer SSD ise normal SSD'lerden farklı bir şeyymi mini SSD midir nedir? Ayrıca bu hafızaya elimdeki normal hard diski takmak istedim ama takılacak yerde dediğim o SSD takılı sanki anlamadım. Henüz kurcalamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210713_233832.jpg
    Screenshot_20210713_233832.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 30
Bu laptoptaki hard disk nasıl bir şeyydir tam olarak, SSD olduğu söylenmişdi alırken. Laptop hızına bakarsak açılış kapanışta çok hızlı. Eğer SSD ise normal SSD'lerden farklı bir şeyymi mini SSD midir nedir? Ayrıca bu hafızaya elimdeki normal hard diski takmak istedim ama takılacak yerde dediğim o SSD takılı sanki anlamadım. Henüz kurcalamadım.

SSHD vardır tahminimce. SSHD diskte 8 GB SSD alanı oluyor sistem ona kuruluyor kalan alan da HDD olarak kullanılıyor. Varsa laptoptaki CD sürücü yerini çıkarıp oraya SSD veya HDD takma aparatı alınıp takılıyor. Ben çok taktım bu şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSHD vardır tahminimce. SSHD diskte 8 GB SSD alanı oluyor sistem ona kuruluyor kalan alan da HDD olarak kullanılıyor. Varsa laptoptaki CD sürücü yerini çıkarıp oraya SSD veya HDD takma aparatı alınıp takılıyor. Ben çok taktım bu şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu bir Ultrabook ve CD sürücüsü yok. SSHD değil gibi çünkü 128 GB hafıza var.
Tekrar merhaba.

Mini SSD'yi aldığım kişi bir adaptar ile normal HDD veya SSD'lerin takıldığı yere takmış. Hemen HDD'lerin takıldığı yerin sol tarafında bir özel mini SSD'ler için giriş olduğunu gördüm ve anlam veremedim. Bu mini SSD girişi bozuk olmadıktan sonra neden adaptar alınırda uzun yol seçilir çözemedim. Belki SSD'nin daha hızlı çalışmasıyla ilgili midir acaba? Ben şimdi o adaptarlı mini SSD'yi söktüm normal mini SSD girişine taktım ayrıca yedekte bir HDD vardı onu da normal girişe taktım hepsi çalışıyor şu an.

Son düzenleme:
Bu bir Ultrabook ve CD sürücüsü yok. SSHD değil gibi çünkü 128 GB hafıza var.
Tekrar merhaba.

Mini SSD'yi aldığım kişi bir adaptar ile normal HDD veya SSD'lerin takıldığı yere takmış. Hemen HDD'lerin takıldığı yerin sol tarafında bir özel mini SSD'ler için giriş olduğunu gördüm ve anlam veremedim. Bu mini SSD girişi bozuk olmadıktan sonra neden adaptar alınırda uzun yol seçilir çözemedim. Belki SSD'nin daha hızlı çalışmasıyla ilgili midir acaba? Ben şimdi o adaptarlı mini SSD'yi söktüm normal mini SSD girişine taktım ayrıca yedekte bir HDD vardı onu da normal girişe taktım hepsi çalışıyor şu an.

Merhabalar bahsettiğiniz giriş fotoğraftaki gibi M.2 SATA girişi mi acaba? Bu soket normal SSD'ye gire daha hızlı ama fiyatı da fazla. SSD yeterli olur M.2'ye gerek yok bence.
images (43).jpeg

Geri
Yukarı