Hyper 212 Evo vs. Seidon 120V+

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B
S

Simo Hayha

Ziyaretçi
Arkadaşlar ikisinin sıcaklık değerlerini görebileceğim bir link atabilir misiniz? Uygun fiyata sıvı soğutma var. Ama hyper'den daha mı iyi soğutuyor? Orasını merak ediyorum. Konunun yanlış yerde olduğunu farkındayım. ''konu aç'' butonuna basınca aklıma geldi. :(

Ben olsam CM Seidion 120v+ alırdım. Hangisi performanslı bilemem ama. Yok efendim bellek yuvasını kapatacak mı ? Kasaya sığacak mı derdin olmaz. Hem daha havalı ve daha az kafa ütüler.

Seidon 120 hiç tavsiye etmiyorum. Sitede seidon 120 ile ilgili sorunlara bakarsanız zaten anlarsınız. Soğutması pek iyi değil. Hemde sıvı soğutmaların en ucuzu. Ucuz etin yahnisi yenmez. O yüzden 212 evo almanızı öneririm.

Valla kardeşim bende hangi siteye, foruma baktıysam Seidon 120'nin sorunlu olduğuyla ilgili bir yığın konuya rastlıyorum. Oysa ki Hyper 212 Evo ile ilgili "memnuniyetsizlik" le ilgili bir konu değil "ima" bile yok.
Google görsellerden 212 Evo kurulmuş vaziyetteki anakartlara bakarsan genel olarak DIMM A1 slotunun kısmen veya tamamen kapandığını görürsün.
Ben 4 DIMM slotu da anında işgal edeceğim ve soğutucu upgrade ile de uğraşamam dersen Hyper 212 Evo muhtemelen sana sıkıntı çıkaracaktır.
Fakat A2-B2 de çift kanal kullanacağım 2x4 2x8 ram bana yeterli dersen Hyper 212 almaman için bir sebep yok demektir.
İllaki sıvı soğutma istiyorsan Corsair H60 yeterli gelir. Overclocker da birçok kullanıcı stabil ve sorunsuz şekilde kullanıyor. 500 liralık sıvı soğutma şart değil fakat Seidon 120 de baş ağrısı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustam Seidon 120v kullanıyorum sıcaklık hiç bir şekilde 45 i geçmiyor. Normalde sesli ama BIOS ayarlarından çok sessiz yapabilir üstüne nedense hiç ısı almazsın! Öneriyorum.

Dediğim gibi bir başkası için. Sistemi Intel. Bakalım birkaç yorum daha gelsin, ona göre karar verilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı