Hyper 212 kule tipi sogutma için en dogru hava akisi nasıl olmalı?

Sorulan soru o değil, yüksek statik basınçlı olan nereye, yüksek hava akışlı fan nereye baksın diye soruyor.

Yüksek statik basınçlı fanlar soğutma ürünlerinde kullanılıyor. Takılı olana dokunmayıp bu durumda ekleme yapacağınız fanı, sola ya da üste bakacak haliyle akışın devamını sağlayacak şekilde konumlandırırsınız.

Bence alabiliyorken o linkteki fandan iki tane alıp soğutucularda kullan, soğutucunun kendi fanını da kasa egzoz fanı olarak kullanabilirsin. 212 Evo için Akasa Venom fanlarla bu dediğimin aynısını yaptım memnunum.

Hocam o fandan 2 tane var zaten elimde, ancak kendi fanindan daha mi performansli bu fanlar?
Bir de Hyper 212 Black Edition fanini egzoza tak derken fanin yapisi geregi egzoz gorevindeyken hava akisina daha iyi katki saglayacagini dusunerek mi soylediniz yoksa o fani da kasaya takarak degerlendir anlaminda mi? Cunku arka ve ust egzozdaki fanlar RGB, goruntuyu bozmak yerine kasa onune takmayi tercih ederim eger sogutma konusunda bir fark olmayacak ise.
Yüksek statik basınçlı fanlar soğutma ürünlerinde kullanılıyor. Takılı olana dokunmayıp bu durumda ekleme yapacağınız fanı, sola ya da üste bakacak haliyle akışın devamını sağlayacak şekilde konumlandırırsınız.

Aslinda o statik basinc faninin hava cekerken mi yoksa hava uflerken mi daha basarili olacagini sormak istemistim konumda.

Hali hazır kasada boşta fan yeri varsa soğutucunun kendi fanını değerlendirirsin diye söyledim. Kendi kasamda bolca boş fan yeri vardı boşta duracağına o şekilde değerlendirmeyi düşündüm. Sende durum farklı elbette görüntü bozulacak RGB olduğu için ama performans nispeten öyle daha iyi olur. Aslında her türlü kombinasyonu kendin deneyip görmen lazım.

@M.U.M, ısı borularına hava üflemek için kullanılıyor. He güçlü oldukları için ikili modellerin alınması öneriliyor zaten.

İlginç, ben tam tersi şekilde (statik basınç fanı hava çekecek şekilde) taktım ve 2 derece daha serin çalıştı. (Tüm şartları eşitlemek için iki durumda da işlemciyi overclockladım)

Geri
Yukarı