Çözüldü Hyper 212 LED Turbo ARGB Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

29028

Kilopat
Makaleler
2
Gigabyte B450M SH2 kullanıyorum. R5 5600X işlemciden sonra soğutucu olarak Vatan Bilgisayar'dan COOLER MASTER HYPER 212 DUAL SICKLEFLOW 2x120mm ARGB Led Fanlı CPU Soğutucusu satın aldım. Şu an her şey sağlıklı şekilde çalışıyor. Fakat ARGB'ler hariç!
ARGB için ne yapabilirim? Yanlış bağlantı yaptığımı düşünmüyorum. Ya da gözümden kaçırdığım bir şey mi var?
Çoklu kablo kullanarak (kutu içeriğinden çıktı) CPU FAN çipine bağladım. Fanlar sağlıklı dönüyor.

2022-08-10 21-47-44.JPG

Nerede yanlış yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@29028 Sarı olan, bulamadığınız aynen o. SSD ya da disk güç kablolarının orada bulursunuz onu. L uçlu bir kablo.

Mavi olan ise kontrolü reset tuşuna verebildiginiz bir araç.
ARGB bağlantısı harici bir şekilde yapılıyor. Anakartında ARGB desteği yok, kutuda kontolcü çıkıyorsa onunla yapabilirsin.
Beklemede kalır mısın? Kuru içeriğindeki kabloyu da ekleyeceğim. Eve geçince bu mesaj içeriğini düzenler resmi eklerim. O kabloyu nasıl kullanacağımı anakart ve psuda çözemedim.

Cevap için teşekkür ederim.

Siz kablo resmini atın bakarım.

Kasa içindeki fan kablosu;
2022-08-14 08-01-40.JPG
Yukarıdaki resimde çoklayıcı kullandım. Bunda herhangi bir sorun yok.

Kutu içeriğinde çıkan apartda bu.
2022-08-14 08-05-06.JPG
Yukarıdaki resimde kutu içeriğinde çıkan ARGB aydınlatma aparatı.

Aşağıdaki resimde kasanın arkasında görünen iki kablo bildiğim kadarıyla ARGB kablosu olmalı.
2022-08-14 08-02-01.JPG
İkisi bir birine bağlı. Aşağıya sarkmasın veya sağa sola yayılmasın diye böyle bir şey yaptım. O kabloları takabileceğim başka hiç bir yer yok. Ne PSU nede anakart.

Son resimde kasanın kendisine ait ARGB aydınlatması.
2022-08-14 08-02-09.JPG
Yukarıdaki resimde CPU ARGB aydınlatma kablosunu dahil takacağım yer bulamadım.

Kasa içindeki fan kablosu;
Eki Görüntüle 1485090
Yukarıdaki resimde çoklayıcı kullandım. Bunda herhangi bir sorun yok.

Kutu içeriğinde çıkan apartda bu.
Eki Görüntüle 1485093
Yukarıdaki resimde kutu içeriğinde çıkan ARGB aydınlatma aparatı.

Aşağıdaki resimde kasanın arkasında görünen iki kablo bildiğim kadarıyla ARGB kablosu olmalı.
Eki Görüntüle 1485094
İkisi bir birine bağlı. Aşağıya sarkmasın veya sağa sola yayılmasın diye böyle bir şey yaptım. O kabloları takabileceğim başka hiç bir yer yok. Ne PSU nede anakart.

Son resimde kasanın kendisine ait ARGB aydınlatması.
Eki Görüntüle 1485095
Yukarıdaki resimde CPU ARGB aydınlatma kablosunu dahil takacağım yer bulamadım.
Üçüncü resimdeki kabloların uçlarını açar misiniz, ARGB kontrolcü gelmiş yanında fanın.

Kablolarini topladiysan aç.

Geri
Yukarı