Hyper casual oyun yaparak para kazanma

Hyper casual türünde bir oyunun para kazandırabilmesi için arkasında devasa bir marketing harcaması gerekiyor. Ortalama bir hyper casual + iyi pazarlama para kazandırır. Her önüne gelen hyper casual oyun yapıyor zaten, bunların örneğin %95'i başarısız oluyor.

Hyper casual türünde bir oyunun para kazandırabilmesi için arkasında devasa bir marketing harcaması gerekiyor. Ortalama bir Hyper casual + iyi pazarlama para kazandırır. Her önüne gelen Hyper casual oyun yapıyor zaten, bunların örneğin %95'i başarısız oluyor.

Ya benim öyle büyük hedeflerim yok aslında aylık 100-200 dolar bile yeter bana yemek dışarı çıkma masrafları için yapmak istiyorum. Okul açılınca sanayide çalışacak zamanım olmuyor :(

Ya benim öyle büyük hedeflerim yok aslında aylık 100-200 dolar bile yeter bana yemek dışarı çıkma masrafları için yapmak istiyorum. Okul açılınca sanayide çalışacak zamanım olmuyor :(
Mobil pazarda para harcamadan kullanıcı edinmek neredeyse imkansiz. Bu senin hedeflerinle pek alakalı bir durum değil.

Hypercasual oyunlar yapmak evet çok basit ama bu tarz oyunlar için animasyonlar, low poly assetler, kodlama bilgisi ve tarz şeyler gerekiyor. Hadi yaptın diyelim oyunu oynayacak oyuncu sayısı bir elin parmağını geçmeyecek çünkü reklama para ayırman gerekiyor. Daha detaylı bir sürü şey var göründüğü kadar basit değil.

Hypercasual oyunlar yapmak evet çok basit ama bu tarz oyunlar için animasyonlar, Low poly assetler, kodlama bilgisi ve tarz şeyler gerekiyor. Hadi yaptın diyelim oyunu oynayacak oyuncu sayısı bir elin parmağını geçmeyecek çünkü reklama para ayırman gerekiyor. Daha detaylı bir sürü şey var göründüğü kadar basit değil.

Hocam reklam olayını Google adsden yapıyormuşuz sanırım iyi bir oyun yaptıktan sonra 1000-2000 liralık reklam verebilirim.

Hocam reklam olayını Google adsden yapıyormuşuz sanırım iyi bir oyun yaptıktan sonra 1000-2000 liralık reklam verebilirim.
İyi bir oyun olduğuna kim karar veriyor? Oyunu 1000 liralık reklamla 1000 kişiye gösterdin diyelim, o 1000 kişiden kaç tanesi oyunu indirecek bunu nasıl bileceksin? Ben cevabını söyleyeyim bilemeyeceksin, 1000 tl yi yakacaksın ve diyelim ki 1000 kişiden 500'ü indirdi oyunu o zaman arttıracaksın bütçeyi 10.000-100.000 böyle böyle yavaş yavaş arttıracaksın.

Ayrıca 1000 tl ye 500 kişi elde ettiğin için, o 500 kişiden bir şekilde 1000 liradan fazla kazanabilmen lazım ki, cebine para kalsın. Bu 1000 tl yi de 1 günde harcadın, 1 günde geri kazanman gerekiyor, bunu da unutma.

İyi bir oyun olduğuna kim karar veriyor? Oyunu 1000 liralık reklamla 1000 kişiye gösterdin diyelim, o 1000 kişiden kaç tanesi oyunu indirecek bunu nasıl bileceksin? Ben cevabını söyleyeyim bilemeyeceksin, 1000 tl yi yakacaksın ve diyelim ki 1000 kişiden 500'ü indirdi oyunu o zaman arttıracaksın bütçeyi 10.000-100.000 böyle böyle yavaş yavaş arttıracaksın.

Ayrıca 1000 tl ye 500 kişi elde ettiğin için, o 500 kişiden bir şekilde 1000 liradan fazla kazanabilmen lazım ki, cebine para kalsın. Bu 1000 tl yi de 1 günde harcadın, 1 günde geri kazanman gerekiyor, bunu da unutma.
Arkadaşın yazdığı her kelime çok doğru. Github üzerinde 3-4 tane projem var ekstra olarak şu an bir grupla oyun tasarlıyorum. Hiçbir şey bilmeden güzel bir oyun çıkarıp 10 kişi oynasa şükredersiniz o işler öyle değil maalesef.

Hocam haklısınız ben daha çok kısa yoldan para kazanma yolu arıyordum. Oyun yapmaya bir ilgimde yok aslında. En iyisi okul açılınca bir yerde part time çalışayım. Daha mühendis olmama ve düzgün para kazanmama minimum 4 sene var :(

Vazgeçtim kartımdaki son 200 lira ile aldım kursu kervan yolda düzülür halledeceğiz bir şekilde.

Dosya Ekleri

• 1694529723649.png
    1694529723649.png
    107,2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Hocam haklısınız ben daha çok kısa yoldan para kazanma yolu arıyordum. Oyun yapmaya bir ilgimde yok aslında. En iyisi okul açılınca bir yerde part time çalışayım. Daha mühendis olmama ve düzgün para kazanmama minimum 4 sene var :(

Vazgeçtim kartımdaki son 200 lira ile aldım kursu kervan yolda düzülür halledeceğiz bir şekilde.
Hocam 3D bir hyper casual oyun yapmayacak mısınız? 2D Unity eğitimi satın almışsınız.

Geri
Yukarı