Hyper T4'e Fan Takmak

Nevroz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar rica etsem HYPER T4'e 2'nci fanın takılıp takılamıyacağını söyler misiniz? Coolermaster kendi sitesinde Dual-Fan özelliğinden bahsetmemiş. Ek olarak 12cm Sickleflow takmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar rica etsem HYPER T4'e 2'nci fanın takılıp takılamıyacağını söyler misiniz? Coolermaster kendi sitesinde Dual-Fan özelliğinden bahsetmemiş. Ek olarak 12cm Sickleflow takmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Dual-Fan gördüğüm kadarı ile yok. Fakat soğutucuyu yukarıya bakacak şekilde çevirip alta orjinal fanı yukarı üfleyecek şekilde koyup diğer Sickleflow fanıda soğutucunun üstüne koyarsınız yada bir şekilde tutturursunuz. Hyper 212 Evo yu o şekilde kullanıyorum.

Dual-Fan gördüğüm kadarı ile yok. Fakat soğutucuyu yukarıya bakacak şekilde çevirip alta orjinal fanı yukarı üfleyecek şekilde koyup diğer Sickleflow fanıda soğutucunun üstüne koyarsınız yada bir şekilde tutturursunuz. Hyper 212 Evo yu o şekilde kullanıyorum.
Hocam aynı soğutucu bende de var. Çift fan takınca ahım şahım fark oluyor mu?

Hocam aynı soğutucu bende de var. Çift fan takınca ahım şahım fark oluyor mu?
Ben overclockla kullanıyorum CPU mu 4.5 Ghzde. Normal sıcaklıklar 50 derece civarında iken 43-45 civarına geriletti. Tabi overclocksuz kullanacak olursam fanların Rpm i tek fana göre yarı yarıya olacak.

Tek fan full Rpm'de çalışcağına ikisi yarı yarıya çalışsın derim kafan şişmez :)
Hocam tek fan tam RPM de soğutamıyor. İki fanla anca yaklaşıyor ideal değerlere. Overclock yapmasam olur yarı yarıya çalıştırma. Ama elde imkan varkende o CPU yu 3.30 GHZ görünce bi elim ayağım titriyo. Sonra bianda ayar denerken buluyorum kendimi UEFI de. Ses rahatsız etmiyor kasa Silencio 650 inceleme yapacağım tüm sisteme hazırlıyorum. :)

4.5 iken full yükte sıcaklık kaç derece hocam ? Eğer sorun sıcaklık ise sıvı soğutma çözümüne geçelim :)
90 Derece görüyorum. CPU Package denen bişey galiba işlemcinin güç üniteleri 106 Derece oluyor. Ama bu sıcaklıklar final üzerine 1 derece çıkmıyor. Unutmadan Hyper T. kapalı. Açık denersem stress start a basmamla 105 derece direk. Sıvı almadığıma pişman oldum. Alırken Hyper 212 yerine biraz daha verip 2 gün az yeyip sıvı alsaydım dedim ama geçti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı