Hyper Transport Sync Flood Error

Luzferhas

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

Biliyorum, internette bu sorunla ilgili bir çok makale var. Ve 1 aydır bulduğum bütün bu konuyla ilgili sayfaları inceledim ve sorunuma bir türlü çözüm bulamadım ve son çare olarak buraya yazıyorum. Sorunuma gelecek olursak; Yeni aldığım ATİ HD 6870 Ekran Kartı ve Xigmatek Tauro 600w 80 plus(bronze) bilgisayarıma yükledim. Başlarda bir sorun yoktu. Format attım ve tekrar bütün sürücüleri, programları ve güncelleştirmeleri yükledim. Temiz bir formattan sonra yine bir sorun yoktu ama birkaç gün sonra arada sırada ekranda anlık renk karışması olmaya başladı. Birkaç gün bu şekilde devam etti. Daha sonra bu anlık renk karışmaları sıklaşmaya başladı ve bir gün ekran tamamen maviye büründü. (mavi ekran hatası değil yazı yok tamamen mavi bir ekran) bir süre bu şekilde bekledikten sonra bilgisayar reset attı tekrar açılırken kasadan 2 kısa bip sesi geldi ve “Hyper Transport Sync Flood Error” diye bir hata verdi sonra Windows tekrar açıldı. genelde internette veya windows’ta gezinirken veya resimlere bakarken bu hatayı almaya devam ettim. Hata rasgele gerçekleşiyordu bazen sistemi açtıktan 1 saat sonra bazense sistem açıldıktan hemen sonra. Bu sorunu sağdan soldan baya araştırdım ve birçok şey denedim ama bir çözüm bulamadım. İnternette bunun Ramden, ekran kartından veya voltaj sorunlarından kaynaklandığı söyleniyordu. Ama enteresan olan oyunları cayır cayır sorunsuz oynuyorum, oyun oynarken hiç HTSFE almadım. O yüzden direk bunun ekran kartından kaynaklanması mantıksız geldi ve sürücülerden şüphelendim. Ve bilgisayara tekrar format atıp bütün program ve sürücüleri teker teker yükleyip test ettim ve sorunun tam olarak hangi programdan kaynaklandığını buldum. Sorun yalnızca Ati Catalyst ekran kartı sürücüsünü yükleyince oluyor. Bu konuyu da araştırdım internetteki önerilerde ati e.k sürücüsünün önceki sürümlerini yüklemek ve sürücüyü catalyst olmadan yüklemek gibi tavsiyeler vardı. Atinin önceki bütün e.k sürücülerini catalystle ve catalyst olmadan denedim ama sorun devam etti.

-Bilgisayarımda hiç bir şekilde O.C yok.
-Bütün program ve sürücüler güncel.
-Bios güncel.
-Windows Lisanslı ve Güncelleştirmeleri yüklü.
-4 gb lık tek ram var.
- Eski ekran kartımı(HD5570) takınca ve catalysti tekrar yüklediğimde bir sorun olmuyor.
-Nette bulunan tüm voltaj ya da frekansla oynama yöntemleri coo’nquit disable yapma vs yani Bios üzerinden yapılabilecek bir çok işlemi denedim.
-Ati Catalystin önceki versiyonlarını yükleme catalyst olmadan direk sürücüyü yükleme vs gibi yöntemleri denedim.
-Monitörüm VGA çıkışlı ve ekran kartında da yalnızca hdmi ve dvi çıkışı var ve ekran kartını monitöre Dvi-Vga dönüştürücü ile bağlıyorum(Şüphelendiğim konulardan biri olduğu için bunuda yazma gereği duydum.)
-Bios// Cmos resetleme vs gibi yöntemleri biraz karmaşık ve tehlikeli geldiği için denemedim.
-Yabancı sitelerde Kernel upgradeden falan bahsediyordu. Biraz karışık ve zor geldi buna da bulaşmadım.
-Şüphelendiğim asıl konu yeni aldığım parçaların diğer donanım birimleriyle uyumsuz olması…

Sistem Özellikleri:
-İşlemci: AMD Phenom 2 x6 1055T 2.8ghz 9.98mb
-İşletim Sistemi: Window 7 x64 Home Premium
-Anakart: MSİ 760 GM-P33 (AMD 760 ddr3)
-Bellek: 4gb DDR3 1333mhz
-Harddisk: 1000gb 7200RPM Serial ATA
-Ekran kartı: Sapphire Radeon HD6870 1gb
-PSU: Xigmatek Tauro 600w 80 plus(Bronze)
-Bios: MSİ_MS-7623, Version 1.3(Güncel)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı