XPG RGB Sync kurulmuyor

saidasilsoy

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden sorunsuz kurulumu gerçekleştirebiliyordum ancak format attıktan sonra cant open AslO.sys adlı bir hata alıyorum ve sürücü kurulamıyor. Bu program XPG'nin sitesinden kaldırıldığından silme gibi bir şansım yok, ne yapabilirim?

AsIO.sys olarak belirtilen dosya ASUS'un yazılımlarına özgü bir sanal sürücü dosyası. Sisteminde hangi ASUS yazılımları varsa onları kaldırıp tekrardan kurmayı dene. Eğer nereden kuracağını bilmiyorsan hangi ASUS yazılımları olduğunu belirt, gereken linkleri atalım.

Biraz yanlış ifade etmişim sanırım sorun Windows 11 ile alakalı benim asusun lightning servisini kurmamı engelliyor.

AsIO.sys sürücüsü de bu servisler için kuruluyor. Hatayı bununla ilgili aldığın için bu sürücünün geldiği yazılımı kaldırıp tekrardan kurmanı önerdim. Konunun açılışında XPG RGB Sync yazılımı demişsin, sonrasında da Asus lightning servisi demişsin. XPG RGB Sync dediğin yazılım ASUS'un servisleriyle entegre çalışacağından dolayı yine konu ASUS'un yazılımlarıyla ilgili olabilir demek istiyorum.

Eğer yine yanlış anladıysam belirt. Bu arada Windows güncellemelerini de yap.

Windows 11 22H2 kullanıyorum tüm sürücülerim güncel tavsiye için teşekkür ederim.
Ancak sorun Windows 11 ile alakalı sanırım.
Benim kurulumu başlatmamla beraber her şeyi kurdurtuyor ama ASUS'un yazılımına gelince engelliyor herhangi bir ibarede çıkmıyor.
Siz dedikten sonra baktım harici olarak ASUS'un yazılımı bulamadım link atabilir misiniz?

Tam olarak kurmaya çalıştığın dosyanın ismi nedir? Toplu bir kurulum dosyası mı bu?
Normalde bu linkteki program XPG'nin sitesinde vardı ancak kaldırdılar bende başka sitelerden buldum ve buluta yedekledim ancak Windows 11 geçince kuramadım. Windows Defender'ı kapatıp da denedim yine çalışmadı.

Anladım. Kesin bir şey demeyeyim fakat yazılım eski olduğu için hata alıyor olabilirsin. Varsa RGB ayarını yapabileceğin başka yazılımlar denemeni önerebilirim.

S

Anladım. Kesin bir şey demeyeyim fakat yazılım eski olduğu için hata alıyor olabilirsin. Varsa RGB ayarını yapabileceğin başka yazılımlar denemeni önerebilirim.

Siz demeden önce Dragon Center'ı indirdim ve çalıştı ilginiz alakanız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı