HyperX Alloy Core vs Redragon K568

Bütçe
1500

leclerc16

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler yeni klavye arayışındayım incelemelerimden sonra alttaki listedeki ürünler arasında kararsız kaldım hepsinin bir eksi yönü var yardımcı olursanız tecrübeleriniz doğrultusunda hangisini tercih etmeliyim? (mekanikse red Switch olması önemli membran ise kaliteli marka olması önemli)

1- HyperX Alloy Core membran klavye 750TL multimedya tuşları var eksı yönü fiyatının membran klavye için yüksek olması ama kaliteli marka.
2- Redragon K568 Red Switch 640 TL uygun fiyatın getirdiği eksi yönler fazla yay sesi olduğu hakkında yorumlar.
3- HyperX Alloy Origins 65 red Switch 1500TL almışken iyisini almak düşüncesiyle kafamı kurcalayan klavye.
4- SteelSeries Apex 3 ve Razer Cynosa V2 membran klavyeler ama 900 TL :(

Not olarak Gamepower da tuş bozulmaları oluyor ondan tercih etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer ürünlere baktım 1-2 gündür.

13 senedir Blackwidow cherry-mx blue kullanıyorum. Dünyanın en sesli, en büyük, en ağır klavyesi olabilir.

"W" tuşunda bi takılma olmaya başladı, ses de artık aşırı rahatsız ediyor.

Bu sebeple sessiz bir klavye arıyordum. HyperX core'da RGB sebebiyle cızırtı sesi çıktığı yorumları çok var.

Apex-3'ü tasarım olarak beğenmedim.

Diğerlerinde de dediğin gibi biraz ucuz etin yahnisi durumu..

1600 TL'ye amazondan'dan HyperX Alloy Origins 65 Red aldım. Yarın gelirse deneyim yorumlarımı yazarım.

Benzer ürünlere baktım 1-2 gündür.

13 senedir Blackwidow cherry-mx blue kullanıyorum. Dünyanın en sesli, en büyük, en ağır klavyesi olabilir.

"W" tuşunda bi takılma olmaya başladı, ses de artık aşırı rahatsız ediyor.

Bu sebeple sessiz bir klavye arıyordum. HyperX core'da RGB sebebiyle cızırtı sesi çıktığı yorumları çok var.

Apex-3'ü tasarım olarak beğenmedim.

Diğerlerinde de dediğin gibi biraz ucuz etin yahnisi durumu..

1600 TL'ye amazondan'dan HyperX Alloy Origins 65 Red aldım. Yarın gelirse deneyim yorumlarımı yazarım.
n11 de 1600 tl gordum bende kuponla 1500 hatta 200 tl kuponu da yakalayabılsem 1400 tl ye kadar dusuyor benım aklımda kı soru şu o kadar fiyat verebilecek bütcem var ama bir klavye o kadar fiyat verilir mi bilemedim

Apex 3 ve HyperX alloy Core i mağaza da deneyimledim tus basma hisleri çok kaliteli ve multimedya tusları var onlar da membran olmasına ragmen 750-900 kafam bayağı karısık :) klavyenız geldığınde deneyimlerinizi bekliyorum

Valla standart ofis klavyeleri 400 TL falan olmuş, bu devirde 1500 liralar falan elektronik için bence uygun bile denilebilir :)

Ben sessiz olması için membran istiyordum ancak red switch için de oldukça sessiz diyorlar, bakalım gelince deneyeceğiz.

Vallahi standart ofis klavyeleri 400 TL falan olmuş, bu devirde 1500 liralar falan elektronik için bence uygun bile denilebilir :)

Ben sessiz olması için membran istiyordum ancak red Switch için de oldukça sessiz diyorlar, bakalım gelince deneyeceğiz.

N11'den 100-200 daha mı ucuza alırım diye uğraşırken fiyatını 2150TL'ye çıkarmaları 😡 Amazon'a bakacağız artık da orada 1500 üzerinde

Redragon k568 hayla 650 tl yay sesiyle ben hazırım diyor göz kırpıyor bana 😅

Klavyeniz geldi mi acaba?

Son düzenleme:
Selamlar,
Klavye geldi 1-2 gün kullandım.

Çok küçük olduğu için henüz tam olarak alışamadım ancak ancak ilk izlenimlerim şöyle;

• Malzeme kalitesi olarak hem kasa, hem tuşları oldukça beğendim, boyutuna göre ağır bir kasası var,
  • Tuş yüksekliği, basım hissi vb. çok beğendim,
  • RGB aydınlatmayı henüz yazılım ile farklı şekilde denemedim ancak ışık kalitesi iyi duruyor,
  • RED Switchleri eski klavyeme göre görece daha sessiz bulsam da, yine de mekanik klavye olmasından ötürü sanırım ben aradığım sessizliği bulamadım :)
  • Space tuşunu bir tık dengesiz buldum, tabi daha önce kullandığım klavye tank gibi olduğu için, bu klavyenin biraz daha tuş takımının yukarıda olmasının etkisi muhakkak vardır, ancak rahatsız etmedi şimdilik.

Sonuç olarak, klavye bu kadar az yer kaplayınca benim için daha konforlu bir bilgisayar kullanımı oldu, alıştıkça daha da iyi hissettireceğini düşünüyorum.

İncelemeniz için teşekkür ederim maalesef ben alamayacağım 2-3 günde 300 TL zam geldi kötü klavyelerden birini alacağım artık kalitesizlerden

Herkese iyi günler yeni klavye arayışındayım incelemelerimden sonra alttaki listedeki ürünler arasında kararsız kaldım hepsinin bir eksi yönü var yardımcı olursanız tecrübeleriniz doğrultusunda hangisini tercih etmeliyim? (mekanikse red Switch olması önemli membran ise kaliteli marka olması önemli)

1- HyperX alloy Core membran klavye 750TL multimedya tuşları var eksı yönü fiyatının membran klavye için yüksek olması ama kaliteli marka.
2- Redragon K568 red Switch 640 TL uygun fiyatın getirdiği eksi yönler fazla yay sesi olduğu hakkında yorumlar.
3- HyperX alloy Origins 65 red Switch 1500TL almışken iyisini almak düşüncesiyle kafamı kurcalayan klavye.
4- SteelSeries Apex 3 ve Razer Cynosa V2 membran klavyeler ama 900 TL :(

Not olarak Gamepower da tuş bozulmaları oluyor ondan tercih etmiyorum.

Bende HyperX alloy Origins 60 red Switch var. Tavsiye ederim. Gayet güzel bir klavye.

Geri
Yukarı