HyperX Alloy MKW100 İngilizce klavye, keycaps ile Türkçe yapılabilir mi?

kazee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, HyperX alloy MKW100 klavye satın aldım ama bilmediğim bir konu var. Bahsi geçen klavyenin tuşlarını çıkarabiliyor muyuz? Çıkarabiliyorsak TR keycaps satın alacağım.

Bütün mekanik klavyelerin tuşları sökülür, elinle bile sökebilirsin ama aparat kullanman bence daha sağlıklı olur. Switch'leri çıkartmak istiyorsan lehimli olup olmadığını öğrenmen gerekiyor.

Merhaba, HyperX alloy MKW100 klavye satın aldım ama bilmediğim bir konu var. Bahsi geçen klavyenin tuşlarını çıkarabiliyor muyuz? Çıkarabiliyorsak TR keycaps satın alacağım.
TR klavyede sol altta bulunan >< tuşları için yer yok. O tuş haricinde bence sorun olmaz (Bende var tuşlar ing ama TR yazıyorum.)
Bütün mekanik klavyelerin tuşları sökülür, elinle bile sökebilirsin ama aparat kullanman bence daha sağlıklı olur. Switch'leri çıkartmak istiyorsan lehimli olup olmadığını öğrenmen gerekiyor.
Switchleri lehimli.

Cevaplar için teşekkür ederim. Switch'leri sökmeyeceğim, sadece tuşları sökecektim. Soruma cevap buldum.

İngilizce olması bir sıkıntı değil, alıştıktan sonra kullanırsınız. Zaten o tuşlara basınca yine Türkçe harfleri yazabileceksiniz. Bilgisayarda Türkçe Q olması yeterli. Bunlar sadece baskı. Ayrıca o klavyeye her türden keycaps olmaz. MX şeklinde değil switch'leri, etrafında bir box var görselde de görebileceğiniz gibi.
1679499836968.jpeg
.

İngilizce olması bir sıkıntı değil, alıştıktan sonra kullanırsınız. Zaten o tuşlara basınca yine Türkçe harfleri yazabileceksiniz. Bilgisayarda Türkçe Q olması yeterli. Bunlar sadece baskı. Ayrıca o klavyeye her türden keycaps olmaz. MX şeklinde değil Switch'leri, etrafında bir box var görselde de görebileceğiniz gibi.
Eki Görüntüle 1710887.

HyperX pudding keycaps TR alacağım. Aynı marka olduğu için uygundur diye düşünüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı