HyperX Cloud 2 dip ses problemi

Tiger1

Hectopat
Arkadaşlar az önce Cloud 2 elime ulaştı. Kulaklığı USB ile taktım. YouTube üzerinden bir video açtığım zaman arka planda böyle sürekli devam eden bir ses var. Sesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum. Cızırtı falan değil ama böyle ona yakın bir ses. Dip ses falan mı oluyor ve bunu nasıl çözerim? Ayrıca diğer bir problem ise kulaklığı bağladıktan sonra kayıttan yürütme aygıtlarında neyi seçmem gerekiyor?

Adsız.png

Arkadaşlar az önce Cloud 2 elime ulaştı. Kulaklığı USB ile taktım. YouTube üzerinden bir video açtığım zaman arka planda böyle sürekli devam eden bir ses var. Sesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum. Cızırtı falan değil ama böyle ona yakın bir ses. Dip ses falan mı oluyor ve bunu nasıl çözerim? Ayrıca diğer bir problem ise kulaklığı bağladıktan sonra kayıttan yürütme aygıtlarında neyi seçmem gerekiyor?

Eki Görüntüle 431614
Ses kartı ile usb olarak mı taktın yoksa Jack mı? Ses ve mikrofon kalitesini 44100hz olması lazım en yükseğe ayarlarsan daha kaliteli bir ses elde edersin.

*Ekleme yapayım. Cloud 2 ses kartının jack girişi biraz problemli sağa sola çevirip test et uğuldama sesi temassızlıktan olmuştur. Mikrofonu da iyice oturt.

Ses kartı ile usb olarak mı taktın yoksa Jack mı? Ses ve mikrofon kalitesini 44100hz olması lazım en yükseğe ayarlarsan daha kaliteli bir ses elde edersin.

*Ekleme yapayım. Cloud 2 ses kartının jack girişi biraz problemli sağa sola çevirip test et uğuldama sesi temassızlıktan olmuştur. Mikrofonu da iyice oturt.
hocam şuan bi ses testi yaptım. ses seviyesini 68'e çıkardığım zaman dip ses başlıyor. 67 e indirdiğimde düzeliyor. Yani ses sesviyesi 67 ' den sonra uğultu gibi arkadan böyle bi ses geliyor . Dediklerinizi yaptım sorunum hala çözülmedi. Usb olarak taktım. Kasanın bütün girişlerinde denedim yine aynı düzelmedi. Ses ve mikrofon kalitesini dediğiniz gibi yaptım hatta değiştirip farklı düzeylere de getirdim yine aynı. Hyperx firmware'yide kurdum güncelledim. Ne yapacam ben bir türlü düzelmiyor canım çok sıkkın. 😢

Allah Allah bir de ses kartından çıkararak sadece Jack girişini takıp deneyin belki ses kartında sıkıntı vardır.
hocam şuan bi ses testi yaptım. ses seviyesini 68'e çıkardığım zaman dip ses başlıyor. 67 e indirdiğimde düzeliyor. Yani ses sesviyesi 67 ' den sonra uğultu gibi arkadan böyle bi ses geliyor . Dediklerinizi yaptım sorunum hala çözülmedi. Usb olarak taktım. Kasanın bütün girişlerinde denedim yine aynı düzelmedi. Ses ve mikrofon kalitesini dediğiniz gibi yaptım hatta değiştirip farklı düzeylere de getirdim yine aynı. Hyperx firmware'yide kurdum güncelledim. Ne yapacam ben bir türlü düzelmiyor canım çok sıkkın. [emoji22]

Kulaklığınızda problem olabilir. Aynı modeli kullanıyorum herhangi bir sorun yok.
Dip ses sadece kulaklık problemi değil, başka bir kulaklık denediniz mi daha önce aynı bilgisayarda?

Kulaklığınızda problem olabilir. Aynı modeli kullanıyorum herhangi bir sorun yok.
Dip ses sadece kulaklık problemi değil, başka bir kulaklık denediniz mi daha önce aynı bilgisayarda?
sennheiser gsp 350 denemiştim fakat onda böyle bir sorun yoktu eğer yanlış hatırlamıyorsam.
Allah Allah bir de ses kartından çıkararak sadece Jack girişini takıp deneyin belki ses kartında sıkıntı vardır.
şuan o şekilde denedim böylede sıkıntı var. Sesi fulleyip müzik açtığımda böyle arkadalardan bi yerden ' HISSSSS' diye bi ses geliyor

O zaman son kez telefonunuza takıp deneyin onda da sıkıntı varsa kulaklığı iade edersiniz eğer yoksa kasa yalıtımında sıkıntı olabilir bir yerlerde ufak bir kaçak parazit yapıyor olabilir.

Kasanızda statik elektriklenme varsa o da dip ses yapar. Başka bir bilgisayarda hem USB hem Jack girişiyle deneyebilirseniz daha sağlıklı olur.

O zaman son kez telefonunuza takıp deneyin onda da sıkıntı varsa kulaklığı iade edersiniz eğer yoksa kasa yalıtımında sıkıntı olabilir bir yerlerde ufak bir kaçak parazit yapıyor olabilir.
telefona takıp baya bişe izledim dinledim bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Kasanızda statik elektriklenme varsa o da dip ses yapar. Başka bir bilgisayarda hem USB hem Jack girişiyle deneyebilirseniz daha sağlıklı olur.
akşam arkadaşın laptopunda deneyip tekrar buraya yazacağım

Bir de aklıma gelen şu var. Aygıt yöneticisinden kulaklığı kaldırın daha sonra usb çıkartıp tekrar takın driver tekrar yüklensin.

Yeni konular

Geri
Yukarı