HyperX Cloud 2 Kingston versiyonunu satan magaza bulunuyor mu?

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
HyperX Cloud 2 su an indirimde ve Amazon, Hepsiburada ve Mediamarket'te satista. Mediamarket'te grisi filan var.

Biliyorsunuz bu kulakligi HP satin aldi ve HP modellerinde ses kalitesi ve malzeme kalitesi kotu. HP olanlarda fotografta olan kisim da HP yaziyor.
Acaba Kingston model satan yer var mı, yakin zamanda alan var mı? Kingston bulursam bu fiyattan almayi dusunuyorum.

1690986343827.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Amazon üzerinden almıştım. Şimdi kontrol ettim Kingston yazıyor.

Yaklaşık 1 yıl oldu ama satıcı amazon ise alın, zaten hp çıkarsa iade edersiniz.

Tesekkur ederim. Iade edebilecegimi biliyorum ama yorumlara baktim HP gonderiyorlarmis :D

3 subat 2023 te yapilan bir yorum

Bir haftalık kullanımım sonucunda, henüz işlemleri başlatmamış olsam da, iade etme kararı aldım. İlk olarak görsellerdeki ve videodaki kulaklık Kingston HyperX Cloud 2. Fakat size gelecek ürün HP HyperX Cloud 2. Çünkü bu markayı birkaç sene önce HP satın aldı ve üzerinde değişikliğe gitti. Dış plastik kaplamayı bir miktar değiştirdi, kutu içeriğindeki çantayı çıkardı vs; araştırabilirsiniz. Dolayısıyla görsellere aldanmayın. Gelen ürün Kingston modeli değil.

Deri padleri sıkı ve pek konforlu değil ve ses kalitesi olarak tatmin edici değil; kumaş padleri ise konforlu ve ses kalitesi daha kontrol edilebilir sayılır fakat yalıtım SIFIR. Yan odada biri mi konuşuyor? Duyuyorsunuz. Mouse click, klavye tuşları? Hepsi kulağınızda. İki pad'in de kendince artısı var fakat götürdükleri de çok şey var.

Mikrofon kalitesi kötü. Steelseries'in birçok kulaklığının altında kalır. Tizlerde büyük bir kayıp var. Bu da telsizvari tuhaf bir sesinizin olmasına neden oluyor.

Kulaklık biraz ağır ve clamping force olarak bana fazla geldi. Bir türlü rahat edemedim. Öte yandan ses kartının bu şekilde kablolar arası olması da artık çağ dışı. Kulaklığı takmak ve çıkarmak eziyet. Taktığınızda kucağınızda duran gereksiz bir alet, çıkarırken de oraya buraya vuran bir fazlalık. Kontrollerin kolayca ulaşılabilecek kulaklık üzerinde olmasındansa bu şekilde olması hiç rahat değil.

Kulaklık yüksekliğinin ayarlanabildiği yerler çok gevşek. Kulaklığı takıp çıkarırken bile ayarı bozuluyor. Sanki üç sene kullanmışım da artık gevşemiş gibi bir hali var.

Özetle, bu fiyata değecek bir kulaklık değil. Bundan önce iki sene Rampage RM-K60 Drop Plus kullandım. Bu ürünün yan sanayisi denebilir. Hem konfor, hem mikrofon kalitesi, hem de ses kalitesi olarak bundan çok daha iyiydi. Cloud 2'nin tek artısı padlerinin değişebiliyor olması. Zaten Rampage'i bırakmak zorunda olmamın sebebi de padlerinin
eskimiş olmasıydı.

Sanirim bu yuzden indirime gidiyorlar

Selam, hangisi geldi söyleyebilir misiniz? Bende 1 saat önce Amazon'dan satın aldım merak ettim :D

Hocam kulak ustu kulakliklardan vazgectim :)
Kulak ici kulaklik aldim.

Amazonda 2100 liraya G435 dusmmus kablosuz belki onu tercih edebilirsiniz.
Ben ne yaptim derseniz"

Creative Sound Blaster G3 ses karti aldim. Turkiyede 3800 ama Amazon'da 1100 lira.
Daha ses karti ulasmadan JBL Quantum 50 kulak ici kulaklik geldi. Mukemmel bir kulaklik 640 lira sanirim.

Birde bende PC ile gelen DTS Headphone X vardi onu aktif ettim Yine DTS Ultra var onun icinde 1-2 ayar var. Kisacasi ses kulaklikta 3 katina cikiyor ve en ince sesleri duyabiliyorsunuz :D
Misal rainbow oynuyorum eleman tellere surtse o her bir telin titremesini ayrio ayri hiddediyorsunuz mukemmel gercekten.

Daha harici ses karti gelmedi. Onlada performans artacaktir.

Kisacasi kulak ici kulakliklara sans verebilirsiniz. Hem telde hem pcde kullanilabilir. Ses kartini istediniz zaman satabilirsiniz. Elinizde kalmaz ki hem ps4 ps5 pc telefon tum cihazlarin ses kalitesini arttiriyor. Ayak sesi kasmak icin footstep modu var.
Bu arada JBL Quantum 50 mikrofonu mukemmel. Babami aradim sanki yanimdaymissin gibi sesin geliyor dedi. Kulaklik muhtesem ses kartida harika olacagini dusunuyorum. Hemde ses kalitesini arttiriyor.

Kulak ustu kulakliklar uzun omur lu olmuyor kablosuz olanlarda dip ses baglanti sorunlari var. KAblolulari disarida kullanamiyorsun bazen yeterli performansi alamiyorsun 2000 bir fioyati var ortalama.

Su an cok memnunum. Belki yakin zmanda bir inceleme videosu cekebilirim. Ses yalitimi super mantar gibikulaga takip asagi ceviriyorsun kulak icini kaplayan silikon buyuk bir parcasi var tamamen dis dunyada olan hicbir sesi duymuyorsun. Ben hayran kaldim.

DTS yazilimlari olmadanda ses seviyesi %80de pcde veya telefonda ses gayet yeterli oluyor.
Sizin urun gelince Kinsgton yazsada dis kaplar plastik ise yeni uretiumdir. Orjinal olanlar kap dedigimiz dis cikintilar alumunyum ve zimparali gibi yukardan asagi cizikler oluyor. Sizde bir degerlendirme yaparsaniz sevinirim. Algim mukemmel iadre eder vs gibi :D

Tskler

Kulak ici kulaklık aldim.

Amazon'da 2100 liraya G435 dusmmus kablosuz belki onu tercih edebilirsiniz.
Ben ne yaptim derseniz"

Creative Sound Blaster G3 ses karti aldim. Türkiye'de 3800 ama Amazon'da 1100 lira.
Daha ses karti ulasmadan JBL Quantum 50 kulak ici kulaklık geldi. Mukemmel bir kulaklık 640 lira sanirim.

Bir de bende PC ile gelen DTS headphone X vardi onu aktif ettim yine DTS Ultra var onun icinde 1-2 ayar var. Kisacasi ses kulaklikta 3 katina cikiyor ve en ince sesleri duyabiliyorsunuz :D
Misal Rainbow oynuyorum eleman tellere surtse o her bir telin titremesini ayrio ayri hiddediyorsunuz mukemmel gercekten.

Kisacasi kulak ici kulakliklara sans verebilirsiniz. Hem telde hem PC'de kullanilabilir. Ses kartini istediniz zaman satabilirsiniz. Elinizde kalmaz ki hem PS4 PS5 PC telefon tum cihazlarin ses kalitesini arttiriyor. Ayak sesi kasmak icin footstep modu var.
Bu arada JBL Quantum 50 mikrofonu mukemmel. Babami aradim sanki yanimdaymissin gibi sesin geliyor dedi. Kulaklik muhteşem ses kartida harika olacagini dusunuyorum. Hemde ses kalitesini arttiriyor.

Kulak ustu kulakliklar uzun omur lu olmuyor kablosuz olanlarda dip ses baglanti sorunlari var. Kablolulari disarida kullanamiyorsun bazen yeterli performansi alamiyorsun 2000 bir fioyati var ortalama.

Su an cok memnunum. Belki yakin zmanda bir inceleme videosu cekebilirim. Ses yalitimi super mantar gibikulaga takip asagi ceviriyorsun kulak icini kaplayan silikon buyuk bir parcasi var tamamen dis dunyada olan hiçbir sesi duymuyorsun. Ben hayran kaldim.

DTS yazilimlari olmadanda ses seviyesi %80'de PC'de veya telefonda ses gayet yeterli oluyor.
Sizin ürün gelince kinsgton yazsada dis kaplar plastik ise yeni uretiumdir. Orijinal olanlar kap dedigimiz dis cikintilar alumunyum ve zimparali gibi yukarıdan asagi cizikler oluyor. Sizde bir degerlendirme yaparsaniz sevinirim. Algim mukemmel iadre eder vs gibi :D

Tskler.

Hayırlı olsun hocam öncelikle. Kulaklıklardan çok anlamadığım için sizin anlattıklarınıza çok yorum yapamayacağım ama eminim uğraşlarınız için güzel olmuştur. Ürün gelince hangi ürün olduğunu yazarım. Kinsgton olmasa da HP'nin orijinal değil mi hocam yani HP ürünü gelirse diğeriyle aralarında çok mu fark olacak?

Kulak ici kulaklık aldim.

Amazon'da 2100 liraya G435 dusmmus kablosuz belki onu tercih edebilirsiniz.
Ben ne yaptim derseniz"

Creative Sound Blaster G3 ses karti aldim. Türkiye'de 3800 ama Amazon'da 1100 lira.
Daha ses karti ulasmadan JBL Quantum 50 kulak ici kulaklık geldi. Mukemmel bir kulaklık 640 lira sanirim.

Bir de bende PC ile gelen DTS headphone X vardi onu aktif ettim yine DTS Ultra var onun icinde 1-2 ayar var. Kisacasi ses kulaklikta 3 katina cikiyor ve en ince sesleri duyabiliyorsunuz :D
Misal Rainbow oynuyorum eleman tellere surtse o her bir telin titremesini ayrio ayri hiddediyorsunuz mukemmel gercekten.

Kisacasi kulak ici kulakliklara sans verebilirsiniz. Hem telde hem PC'de kullanilabilir. Ses kartini istediniz zaman satabilirsiniz. Elinizde kalmaz ki hem PS4 PS5 PC telefon tum cihazlarin ses kalitesini arttiriyor. Ayak sesi kasmak icin footstep modu var.
Bu arada JBL Quantum 50 mikrofonu mukemmel. Babami aradim sanki yanimdaymissin gibi sesin geliyor dedi. Kulaklik muhteşem ses kartida harika olacagini dusunuyorum. Hemde ses kalitesini arttiriyor.

Kulak ustu kulakliklar uzun omur lu olmuyor kablosuz olanlarda dip ses baglanti sorunlari var. Kablolulari disarida kullanamiyorsun bazen yeterli performansi alamiyorsun 2000 bir fioyati var ortalama.

Su an cok memnunum. Belki yakin zmanda bir inceleme videosu cekebilirim. Ses yalitimi super mantar gibikulaga takip asagi ceviriyorsun kulak icini kaplayan silikon buyuk bir parcasi var tamamen dis dunyada olan hiçbir sesi duymuyorsun. Ben hayran kaldim.

DTS yazilimlari olmadanda ses seviyesi %80'de PC'de veya telefonda ses gayet yeterli oluyor.
Sizin ürün gelince kinsgton yazsada dis kaplar plastik ise yeni uretiumdir. Orijinal olanlar kap dedigimiz dis cikintilar alumunyum ve zimparali gibi yukarıdan asagi cizikler oluyor. Sizde bir degerlendirme yaparsaniz sevinirim. Algim mukemmel iadre eder vs gibi :D

Tskler.

Bir de hocam bu ses kartı olayını tam anlayamadım bilgisiniz varsa anlatır mısınız? Mesela Cloud 2 de ses kartı veriliyor yanında ne katkıları var. Benim anakartımın ses kartı kötü mü bilmiyorum ama anlamıyorum çok.

Hayırlı olsun hocam öncelikle. Kulaklıklardan çok anlamadığım için sizin anlattıklarınıza çok yorum yapamayacağım ama eminim uğraşlarınız için güzel olmuştur. Ürün gelince hangi ürün olduğunu yazarım. Kinsgton olmasa da HP'nin orijinal değil mi hocam yani HP ürünü gelirse diğeriyle aralarında çok mu fark olacak?

Bir de hocam bu ses kartı olayını tam anlayamadım bilgisiniz varsa anlatır mısınız? Mesela Cloud 2 de ses kartı veriliyor yanında ne katkıları var. Benim anakartımın ses kartı kötü mü bilmiyorum ama anlamıyorum çok.

Simdi ben kulaklik ihtiyacim oldunca iyi bir arastirma yaptim. Ingilizcem cok iyi oldugu icin sadece yabanci icerikleri takipe derim. Ne bir turkce video izlerim ne Turkce forumlara kolayla takilmam. Kulaklik ihtiyacim olunca bir arastirma yaptim. 2000 bir butcem vardi.

Simdi daha once bunu hyperx uretiyormus.
Su konuya bakarsaniz gri olan orjinal
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Orjinal olanda Kap dedigimiz dis oval kisim alumunyum. Bu kulakligi HP aldi ve yeni uretimlerde bu kisim ince bir plastik. Ic aksamlarda orjinalinde metal iken HP uretimlerde yine plastik. Bu sese dogrudan etki ediyormus. Ben youtube cok video izledim ve redditte olsun youtube videolarda olsun bu konu ile ilgili sayisiz icerik var. Kiyasliyanlar daglar kadar fark var diyorlar. Simdi bu uretim degisince yine kulaklik ic kisimda Kingston yazabiliyor ama yine HP uretimi. Yan baskiyi degistirmedikleri icin Kingston yazsa bile hp uretimi cikabiliyor.

Ancak daha once alan temiz kullanmis birindenalinabilir.
Benim dusuncem su simdi bu cihazin harici ses karti olmasi guzel ama 7.1 zaten oyun icin gerekli degil. 7.1 sadece film icin guzel. HArici ses karti olmasi iyi tabi eger laptopunuz varsa laptopun dahili ses kartina gore daha iyi performans alabilirsiniz. Ben bu kulakligi alacaktim ama cok saglam icerik yapan sadece kulaklik ses incelemeleri yapan kanallari takip ediyorum. Iade edenler cokmus.

Ha simdi daha once hep cop kulakliklarla oynamis biri icin bu yine harika gibi gelebilir ama orjinaline gore performansi dusuk oldugu soyleniyor. Buna ek olarak mikrofon cikmamasi disarda kullanamyacak olmam gibi etkenlerden ben kulak ustu kulakliklardan vazgectim. Bircok profesyonel oyuncu artik kulak ici kulaklikla oynuyor bende boyle bir karar aldim.

Steelseries alcaktim onlarda dip ses olayi fazla kablosuz olanlarda baglanti sorunu cizirdama sorunu cok fazla. Birkac ay kullandiktan sonra girisler vs bozulabiliyor. Razer mesela Blackshark var kalitesiz 2 telle kaplari tutturmuslar. Yani illa bir yerde sorun cikiyor :D

Siz eger alirsaniz bu urunu bana yazin nasil ciktigini :) Ben harici guzel bir ses karti aldim. Kulak ici kulakliktan cok memnunum Su an bile mukemmel ses karti ile daha iyi olacaktir.1650 geldi bana. Hem pcde hem telde kullanabilicegim. Ses kartini ps4 ps5 telefon pc laptopta kullanabilecegim yani fiyata gore maksimum faydayi alacagimi dusundum icin pisman olmadim :D

Umarim kulakliginizdan memnun kalirsiniz. Alirsaniz kotu gordugunuz kisimlari benle paylasin tesekkur ettim

Ses karti eger iyi bir ankartiniz varsa gereksiz. Ama her anakartin ses karti iyi olmuyor buda bir gercek. Bende msi h97 gaming 3 anakart vardi ACL1150 di sanirim ses karti ve cok iyiydi ama her anakartin ses karti iyi olmayabilir

Geri
Yukarı