HyperX Cloud 2 Sonrası Kulaklık tavsiyesi

efekaanbaser

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar,
Arkadaşlar üç yıldır HyperX Cloud 2 kullanıyorum ve artık değiştirmeye karar verdim. Sadece Online FPS oyunları oynuyorum. Aklımda olan modeller HyperX Cloud Alpha, Sennheiser gsP300 ve yakında Türkiye'de satışa çıkacak olan Razer blackshark V2 X. Aklımda bir soru var sadece ses kartı olmayan kulaklık beni HyperX Cloud 2’den sonra üzer mi ve anakart ses yongam yeterli olur mu anakartım ise MSI B450M Mortar. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

HyperX Cloud öne çıkaran bir özelliği DSP içeren ses kartı kullanışı olmasıdır.

Günümüzde ise DAC içeren kartlar daha fazla tercih ediyor.

Öte yandan mevcut ses çözümünüz çoğu kulaklık için yeterli. Hafif parlaK tizlerden hoşlanıyorsanız Sennheiser GSP 300 tercih edilebilir.

Yön hissiyatı, müzik ve film performansı gayet iyidir belki DSP olmayışının noksanlığını yaşayabilirsiniz.

HyperX Cloud öne çıkaran bir özelliği DSP içeren ses kartı kullanışı olmasıdır.

Günümüzde ise DAC içeren kartlar daha fazla tercih ediyor.

Öte yandan mevcut ses çözümünüz çoğu kulaklık için yeterli. Hafif parlaK tizlerden hoşlanıyorsanız Sennheiser GSP 300 tercih edilebilir.

Yön hissiyatı, müzik ve film performansı gayet iyidir belki DSP olmayışının noksanlığını yaşayabilirsiniz.
bilmediğim için soruyorum dsp ve dac arasındaki fark tam olarak nedir ?

DSP, dijital sinyal(ses) işleyicidir. DAC ise dijitalden analoga dönüştürücüdür.

DSP'de çok fazla ince ayar yapabildiğiniz için usta ellerde mükemmel sonuçlar verir. Örneğin sahne genişliğini artırabilirsiniz. Sürücülerin en verimli olduğu noktaları ayarlayıp sürekli orada çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tam tabiri bu değil. Genelde oto ses siteminde çok tercih ediliyor.

Zaten Cloud 2, DSP sayesinde müzik ve film izlerken rakiplerinden ciddi oranda sıyrılıyor. Çünkü sahne genişliği çok fazla.

DAC ise bu kadar özellikli değildir. 2 kanal çalışır. İnce ayar yapmanıza izin vermez. Sanal 7.1 özelliği ile aynı anda çalışamaz ama saf ses deneyimi için daha iyisi yoktur. Özellikle sesin sıcaklığı diye tabir edilen kavram var. Burada öne çıkar.

Bu arada işin içinde analog varsa DAC her daim vardır ama DAC'ı öne çıkaran şey kaliteli ses kaynağı ve kaliteli DAC kullanmaktır. Yoksa pek anlamlı olmuyor.

Aklınıza şunuda ekleyin, ses kaynağı ne kadar kaliteli ise ister DSP ister DAC ister AMP olsun, sizin elde edeceğiniz şey günün sonunda kulaklığın kalitesi ile bitiyor.

Geri
Yukarı