HyperX Cloud Alpha kumaş sünger önerisi

OuzKaan

Kilopat
Daha fazla  
Cloud Alpha'nın deri süngerlerini 10 dakika kullandıktan sonra aşırı terletmeye başlıyor. Eskiden böyle değildi odamı serin tutabilme imkanım vardı fakat şu yaz döneminde pek de mümkün olmuyor. Boynum ve kafamda yarım saat kullanımın ardından şıpır şıpır diyecek seviyede terleme oluyor. Daha az terletecek, tahriş etmeyecek kulaklık süngeri almayı düşündüm fakat nasıl bir şey almalıyım bilemedim. Kumaş mı olmalı kadife mi pek bilgim yok. AliExpress üzerinde 2 ilan buldum daha iyi alternatifler bulamazsam bunlarla gideceğim ama buradan da görüş almak istedim. Bütçe sorunu yok 400-500 TL vs. fark etmez sorunumu çözsün yeter. AliExpress'de 8 dolara güzel alternatifler var gibi fakat dediğim gibi dokusu nasıl etki eder bilemedim.

Buradaki Dark grey velour sanki iyi olabilirmiş gibi duruyor;

Buradaki thicken velvet veya velvet olanlar;

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından alana kadar ülkemizden alın, hızlıca gelsin. İlk attığım satıcıyı bilmiyorum ama oldukça ucuz fiyatlar var.

Cevaplar için teşekkürler sanırım gerçekten elimdeki orjinal süngeri değiştirmenin bir faydası olmayacak. Yakıp terletmeyecek, ses ve konforda kayıp yaşatmayacak süngeri buldun da getirtmesi kaldı. Bir şekilde idare edeceğim artık.
Kadife önermem hocam kulağı yakıyor resmen yani şu an Cloud 2'de kadife kullanıyorum mecburiyetten kesinlikle önermem.
Deri süngerini kullanmışmıydınız?

Cevaplar için teşekkürler sanırım gerçekten elimdeki orijinal süngeri değiştirmenin bir faydası olmayacak. Yakıp terletmeyecek, ses ve konforda kayıp yaşatmayacak süngeri buldun da getirtmesi kaldı. Bir şekilde idare edeceğim artık.

Deri süngerini kullanmış mıydınız?

Evet 2 yıl kullandım ve inanılmaz terletiyordu. 1 yıldır kadife kullanıyorum deri gibi terletmiyor ancak kulağımı rahatsız ediyor. Yine de deriye nazaran terleme oranı düşük. Kumaş bulabilirseniz kumaş öneririm yoksa kadife önerebilirim son tercih olarak.
Kulaklığı yeni mi aldınız?
Cloud Alpha'nın deri süngerlerini 10 dakika kullandıktan sonra aşırı terletmeye başlıyor. Eskiden böyle değildi odamı serin tutabilme imkanım vardı fakat şu yaz döneminde pek de mümkün olmuyor. Boynum ve kafamda yarım saat kullanımın ardından şıpır şıpır diyecek seviyede terleme oluyor. Daha az terletecek, tahriş etmeyecek kulaklık süngeri almayı düşündüm fakat nasıl bir şey almalıyım bilemedim. Kumaş mı olmalı kadife mi pek bilgim yok. AliExpress üzerinde 2 ilan buldum daha iyi alternatifler bulamazsam bunlarla gideceğim ama buradan da görüş almak istedim. Bütçe sorunu yok 400-500 TL vs. fark etmez sorunumu çözsün yeter. AliExpress'de 8 dolara güzel alternatifler var gibi fakat dediğim gibi dokusu nasıl etki eder bilemedim.

Buradaki Dark grey velour sanki iyi olabilirmiş gibi duruyor;

Buradaki thicken velvet veya velvet olanlar;

Kulaklığı ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
7 Ay önce almışım. Son 1,5-2 aydır odamın düzenini değiştirdiğim için pek serin tutamıyorum eskisi gibi odamı. Önceden dediğim gibi bu sorun olmuyordu. Neden sordunuz merak ettim?

7 ay önce almışım. Son 1, 5-2 aydır odamın düzenini değiştirdiğim için pek serin tutamıyorum eskisi gibi odamı. Önceden dediğim gibi bu sorun olmuyordu. Neden sordunuz merak ettim?

Kulaklıktan memnun musunuz ondan sordum. Oyunlardaki performansı nasıl kulaklığın? Bir de stereo olarak mı kullanıyorsunuz yoksa harici 7.1 USB ses kartı ile mi kullanıyorsunuz.

Kulaklıktan memnun musunuz ondan sordum. Oyunlardaki performansı nasıl kulaklığın? Bir de stereo olarak mı kullanıyorsunuz yoksa harici 7.1 USB ses kartı ile mi kullanıyorsunuz.
Stereo kullanıyorum. Oyunlardaki performansını pek yorumlayabileceğimi sanmıyorum uzun zamandır ses kasmamı vs. gerektiren oyunları pek ciddi oynayamadım hatta neredeyse oynamadım bile. Ama oynadığım zamanlarda da eskiden 7.1 USB ses kartlı Tritton 720+ modelli kulaklıktan aşağı kalır yanı yoktu hatta belki bir tık iyi bile olabilir. Asıl yorumlayabileceğim kısım ise sesler. Bass duyduğumda her seferinde istemsizce gülümsüyorum. Çok güzel ayırt ediyor sanıyorum ki bu çift odalı sürücü sayesinde oluyor ve bildiğim kadarıyla piyasadaki bir çok "gaming" odaklı kulaklıktan daha iyi bass aralığı var. Müzik dinlerken özellikle de FLAC türü olarak dinliyorsam fark hissettiriyor. Bass ve tiz ayrımı gerçekten çok güzel ve iyi hissettiriyor. Profesyonel bir yorum yapamadım bilgi eksikliğinden dolayı ama söyleyebileceklerim bunlar. Kısacası fazlasıyla memnunum. Kulaklık hakkında direkt kötü konuşabileceğim tek durum Purple Edition modelinin stok sorunu :D. Aylarca takip ettim fakat alacak durumum yoktu, en sonunda almaya karar verdiğimde de stok bulamamıştım :'( :D. Kulaklığı ilk aldığım zamanlarda oynadığım düzenli oyunlar vardı bu oyunlara girdiğimde burada böyle bir ses efekti mi varmış, müzikler bu şekilde mi duyuluyormuş diyordum. Halbuki büyük bir ihtimalle ekstra bir şey duyduğumdan değil, ekstra bir şey duymuyordum ama çok daha iyi ve derin hissettiriyordu.

Son düzenleme:
Stereo kullanıyorum. Oyunlardaki performansını pek yorumlayabileceğimi sanmıyorum uzun zamandır ses kasmamı vs. gerektiren oyunları pek ciddi oynayamadım hatta neredeyse oynamadım bile. Ama oynadığım zamanlarda da eskiden 7.1 USB ses kartlı tritton 720+ modelli kulaklıktan aşağı kalır yanı yoktu hatta belki bir tık iyi bile olabilir. Asıl yorumlayabileceğim kısım ise sesler. Bass duyduğumda her seferinde istemsizce gülümsüyorum. Çok güzel ayırt ediyor sanıyorum ki bu çift odalı sürücü sayesinde oluyor ve bildiğim kadarıyla piyasadaki birçok "Gaming" odaklı kulaklıktan daha iyi bass aralığı var. Müzik dinlerken özellikle de FLAC türü olarak dinliyorsam fark hissettiriyor. Bass ve tiz ayrımı gerçekten çok güzel ve iyi hissettiriyor. Profesyonel bir yorum yapamadım bilgi eksikliğinden dolayı ama söyleyebileceklerim bunlar. Kısacası fazlasıyla memnunum. Kulaklık hakkında direkt kötü konuşabileceğim tek durum purple Edition modelinin stok sorunu :D. Aylarca takip ettim fakat alacak durumum yoktu, en sonunda almaya karar verdiğimde de stok bulamamıştım:'( :D. Kulaklığı ilk aldığım zamanlarda oynadığım düzenli oyunlar vardı bu oyunlara girdiğimde burada böyle bir ses efekti mi varmış, müzikler bu şekilde mi duyuluyormuş diyordum. Halbuki büyük bir ihtimalle ekstra bir şey duyduğumdan değil, ekstra bir şey duymuyordum ama çok daha iyi ve derin hissettiriyordu.

Teşekkür ederim yorumunuz için. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı