HyperX Cloud Alpha s düşük ses

XemK

Hectopat
Selamlar, 1 hafta önce HyperX Cloud Alpha satın aldım ses kalitesi iyiydi ama bass çok az geliyordu Realtek'den eq ayarı yaptıktan sonra basslar çok iyi olmuştu basslar her vurduğunda kulaklık adeta titriyordu çok hoşuma gitmişti PUBG'de denemek istedim harika ayak sesleri alıyordum 2 kez Win bile aldım fakat kulaklığın mikrofonu bozuk çıkmıştı bu yüzden iade ettim daha sonra ses kartına ekstra para vermek yerine Alpha s almaya karar verdim HyperX Cloud Alpha s blackout Edition kulaklık bugün elime ulaştı fakat sesler çok az geliyor 7.1 açınca ses yükseliyor fakat kaliteli değilmiş gibi çıkıyor PUBG oynayayım dedim oyuna girdim ses az olduğundan adamları duymakta zorlandım bari Alpha modelinde olduğu gibi anakartımın ses girişine bağlıyım dedim fakat bu seferde mikrofon çalışmadı ne yapmalıyım bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bu arada anakartımın ses yongası Realtek® ALC887 codec.

Evet ama ses kartı ile denediğim için değişiklik olmadı ses kartsız deneyip Realtek ile ayar yapınca ses bir nebze iyi fakat bu seferde mikrofon çalışmıyor.

Dostum sorunu çozebildin mi? Ayni sorunu ben de yasiyorum. Ses az geliyor. Gercekten Alpha'da nasıl geliyordu?

Sorunu çözemedim kullanan bir arkadaş vardı ona sordum keşke Alpha s almak yerine sadece Alpha alıp üstünede ses kartı alsaydın dedi. İlerleyen dönemlerde ses kartı alıcam ohm yüksek olduğu için ne kadar beslersen okadar iyi ses alırsın dedi. Realtek'den bass ayarı yapınca Alpha'nın bassları bir tık daha iyiydi.

Hyperx Cloud Alpha S'i USB arabirimiyle kullanmanız daha iyi olur. 65 OHM Impedance isteyen bir kulaklık. Jack ile bağlayınca her ses kartı besleyemez. Kaldı ki USB arabirim ve yazılımıyla kullanınca Realtek ayarlarının bir etkisi olamaz çünkü USB aparat kendisi o kulaklığa özgü ve onu besleyecek şekilde tasarlanmış bir ses kartı. Yukarıdaki yorumlarda kavram karmaşası var galiba.
Ayrıca bir uyarı: Kulaklığın jack çıkışı tekli ise onu kasaya bağlamak için ses ve mikrofon olarak iki ayrı çıkışa dönüştüren Y kabloyu andıran aparat lazım.
Yüksek OHM isteyen bir kulaklık olduğundan USB 3 bağlantısı ve mümkünse kasa arkasındaki anakartın USB çıkışlarına bağlamak enerji ve veri akışı açısından daha verimli olacaktır. 1More USB kulaklığımda USB 2 ve 3 arasında böyle bir verim farkı hissettim çünkü.

HyperX Cloud Alpha S'i USB arabirimiyle kullanmanız daha iyi olur. 65 ohm ımpedance isteyen bir kulaklık. Jack ile bağlayınca her ses kartı besleyemez. Kaldı ki USB arabirim ve yazılımıyla kullanınca Realtek ayarlarının bir etkisi olamaz çünkü USB aparat kendisi o kulaklığa özgü ve onu besleyecek şekilde tasarlanmış bir ses kartı. Yukarıdaki yorumlarda kavram karmaşası var galiba.
Ayrıca bir uyarı: Kulaklığın jack çıkışı tekli ise onu kasaya bağlamak için ses ve mikrofon olarak iki ayrı çıkışa dönüştüren y kabloyu andıran aparat lazım.
Yüksek ohm isteyen bir kulaklık olduğundan USB 3 bağlantısı ve mümkünse kasa arkasındaki anakartın USB çıkışlarına bağlamak enerji ve veri akışı açısından daha verimli olacaktır. 1more USB kulaklığımda USB 2 ve 3 arasında böyle bir verim farkı hissettim çünkü.

Yorumun için teşekkürler. USB 3.0'da kullanıyorum zaten, jack olarak takınca Realtek ayarı yapabiliyorum aksi taktirde olmuyor. 1K para verip az ses olması üzücü. Arkadaşın bana önerdiği ses kartı ise ASUS STRIX soar DAC 116DB SNR 7.1 ilerleyen zamanda alacağım bakalım.

Beta yazılımı varmış, attığım videoda bahsediyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video geçerli zamana ayarlı.

Geri
Yukarı