HyperX Cloud Alpha S kulaklığın mikrofonu çalışmıyor

dia112

Hectopat
Bu konuyu cidden açmak istemiyordum, bütün konulara göz attım, her şeyi denedim ama sorun hala devam ediyor.

Kullandığım kulaklık HyperX Cloud Alpha S, Mayıs ayında aldım ve şu ana kadar sorunsuz kullanıyordum. Hiçbir hasar görmedi ve olduğu yerden hareket ettirmem, sadece kulağıma takıp çıkartıyorum. Sorun ilk dün yaşandı, arkadaşlarımla Discord'a girdiğimde (sorun sadece Discord'da değil direkt mikrofondan ses veremiyorum) mikrofonumun çalışmadığını fark ettim. İnternette gördüğüm neredeyse her çözümü denedim. En son Aygıt Yöneticisi'nden bütün "ses, video ve oyun denetleyicileri" driverlarını sildim, daha sonra kulaklığı çıkarttım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzelmişti. Bugün de aynı sorunla karşılaştım ve bu sefer dünkü yöntem işe yaramadı ben de burada konu açmaya karar verdim.

Şu ana kadar denediğim şeyler:
Anakartın sitesinden ses driverını yüklemek.
Aygıt Yöneticisi'nden driverları güncellemek veya silmek.
Ses ayarlarından uygulamalara izin vermek.
Mikrofon için sorun gidericiyi açmak (hiçbir sorun bulamadı)
Denetim masasındaki ses bölümündeki kayıt kısmından mikrofonumu varsayılan olarak seçmek, aynı yerden ses kalitesini CD veya DVD olarak değiştirmek ve "uygulamaların bu aytıgın öncelikli denetimini ele almasına izin ver" kısmındaki tikleri kaldırmak.
Kasadaki bütün girişleri denemek.
Mikrofonu kulaklıktan çıkartıp tekrar takmak, kulaklık kablosunun ses kartına giden jak girişini çıkartıp takmak.
Windows'u güncellemek.

Başka bilgisayarda deneme şansınız var mı? Cloud Alpha S'in kablosu nasıl bilmiyorum, jak şeklinde takılabiliyorsa telefonda ve bilgisayarda jak girişine takıp dener misiniz?
Jak girişi yok maalesef ama driverları tekrardan silip yükledim bu sefer düzeldi. Neye göre oluyor anlamıyorum sanırım bilgisayarda bi sıkıntı var..

Jak girişi yok maalesef ama driverları tekrardan silip yükledim bu sefer düzeldi. Neye göre oluyor anlamıyorum sanırım bilgisayarda bir sıkıntı var.

HyperX'in sürücüleri sıkıntılı diye duydum. Gerçi benim de bütün ekipmanlarım HyperX ve bugüne kadar hiçbir yazılımsal sıkıntı yaşamadım ancak yaşayanlar var. Yani muhtemelen sıkıntı bilgisayarınızda değil de yazılımdadır.

Geri
Yukarı