HyperX Cloud II alınır mı?

Ne önerirsiniz peki 500-600 civarı.
Kuzenim kullandığı için deneme fırsatım olmuştu dış sesleri çok güzel kesiyor. Ses kalitesi de güzel.

Hocam merhabalar. Cloud 2 kulaklığını üç yıldır kullanıyorum, dolayısıyla bir sürü tecrübe edindim. Baştan söyleyeyim, bu fiyata alınmaz. Ancak bu kötü bir ürün olduğu anlamına gelmez. Hemen yazayım.

İyi Yanlar

Öncelikle ses kalitesi konusunda sizi üzmeyecektir. Ses profili sıcak bir tona sahip ve dengeli bir kulaklık. Yani ses kalitesi sizi hiçbir şekilde üzmez. Sahne derinliği geniş. Kulaklığın 7.1 özelliğini aktif ettiğinizde sesler daha derinden geliyor ve baslar birazcık artıyor. Bu özelliğin kullanılmaz olduğunu söylerler ancak bazı müziklerde veya şarkılarda bunu açtığımda çok güzel ve tuhaf bir deneyim elde ediyorum.
Kulaklık gayet konforlu, hem deri hem de kumaş kılıflarla geliyor. Kafama göre kılıflarını değiştirip kullanıyorum ve bugüne kadar hiçbir şekilde terleme yapmadı. Ayrıca deri kılıfla kullandığınız zaman izolasyonu mükemmel oluyor. Yani bir şarkı veya müzik dinliyorsanız dışarıdaki sesi hemen hemen tam olarak kesiyor. Kumaşsa daha çok dışarıyı duymanızı ve rahat olmanızı sağlıyor. Yani kumaş kılıfla ben daha çok rahat ediyorum ama deri kılıfın kötü olduğu anlamına gelmiyor bu dediğim. Malzeme kalitesi de gayet iyi.
Kulaklık oyun konusunda zaten kendini gösteriyor. Yani yön tayinlerini rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz.
Mikrofonu da aynı şekilde gayet başarılı. Sesinizi çok net iletmekte ve hiçbir şekilde cızırtıya sahip değil

Kötü Yanlar

Sesin iyi olduğunu söyledim ancak sesi belli bir seviyeye getirdiğinizde (Ben yüzde yetmişten sonra bunu yaşıyorum.) seste ciddi anlamda çatlamalar hissediliyor. Tabi bunu çok dikkatli bir dinleyiciyseniz hissediyorsunuz. Ayrıca bu seviyenin üzerine çıktığınızda patlama sesleri ve de baslar biraz rahatsız edici olabiliyor. Bu arada yukarıda birisi dip ses probleminden bahsetmiş fakat ben bir kere bile öyle bir problemle karşılaşmadım. Ürünü hem jak girişiyle, hem de USB girişiyle kullanıyorum, hiçbir şekilde böyle bir problem yaşamadım. Ne bilgisayarda ne de mobil cihazlarımda. Aşağıda Alpha modelini önerdim çünkü o kulaklığın ses karakteri bundan biraz daha iyi. Yani Cloud 2'de, çok da rahatsız etmese de, baslar mid ve tizlerle karışabiliyor ve bu biraz rahatsız edebiliyor kullanıcıyı. O kulaklıkla çift odalı tasarım olduğu için bu problem bir miktar çözülmüş durumda. Burada bunu tam olarak anlatamıyorum, en iyisi denemek. Fakat Alpha'yı kullanmadan bu ürünü kullanırsanız hiçbir şey kaybetmezsiniz, bu da aklınızda bulunsun.
Kulaklığın malzeme kalitesi iyi fakat dikkatli olmak gerekiyor. Benim deri kılıflarım bir süre sonra yırtılmaya başladı. Çok sorun değil çünkü sesi ya da ürünü etkilemiyor. Aynı şey kablo için de geçerli. Kablo çok sürtünmeden dolayı yırtılmaya başladı. Kablonun değişimi zor olduğu için dikkatli olmakta fayda var.
Mikrofon sesleri çok net iletiyor dedim, fakat bu bütün sesler için geçerli olabiliyor. Yani etrafınızdaki (çok ama çok yakınızdaki) sesler de karşıya iletiliyor, kimi zaman bu rahatsız edici olabilir.

Uzun lafın kısası, bu kulaklık gerçekten çok iyi bir kulaklık. Fakat şu anki fiyatı yüzünden alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunun yerine HyperX Cloud Alpha alınabilir. Alpha S demiyorum, direk Alpha modeli. Ben zamanında 540 TL'ye almıştım ki pahalı diye üzülüyordum. Şu an bu fiyatı görünce cidden içim burkuldu. Bence 500-600 TL aralığında daha iyi kulaklıklar var, hatta başlangıç için daha uygun fiyatlara kulaklıklar da mevcut ama dediğim gibi, sizin seçiminiz.

Hocam merhabalar. Cloud 2 kulaklığını üç yıldır kullanıyorum, dolayısıyla bir sürü tecrübe edindim. Baştan söyleyeyim, bu fiyata alınmaz. Ancak bu kötü bir ürün olduğu anlamına gelmez. Hemen yazayım.

İyi Yanlar

Öncelikle ses kalitesi konusunda sizi üzmeyecektir. Ses profili sıcak bir tona sahip ve dengeli bir kulaklık. Yani ses kalitesi sizi hiçbir şekilde üzmez. Sahne derinliği geniş. Kulaklığın 7.1 özelliğini aktif ettiğinizde sesler daha derinden geliyor ve baslar birazcık artıyor. Bu özelliğin kullanılmaz olduğunu söylerler ancak bazı müziklerde veya şarkılarda bunu açtığımda çok güzel ve tuhaf bir deneyim elde ediyorum.
Kulaklık gayet konforlu, hem deri hem de kumaş kılıflarla geliyor. Kafama göre kılıflarını değiştirip kullanıyorum ve bugüne kadar hiçbir şekilde terleme yapmadı. Ayrıca deri kılıfla kullandığınız zaman izolasyonu mükemmel oluyor. Yani bir şarkı veya müzik dinliyorsanız dışarıdaki sesi hemen hemen tam olarak kesiyor. Kumaşsa daha çok dışarıyı duymanızı ve rahat olmanızı sağlıyor. Yani kumaş kılıfla ben daha çok rahat ediyorum ama deri kılıfın kötü olduğu anlamına gelmiyor bu dediğim. Malzeme kalitesi de gayet iyi.
Kulaklık oyun konusunda zaten kendini gösteriyor. Yani yön tayinlerini rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz.
Mikrofonu da aynı şekilde gayet başarılı. Sesinizi çok net iletmekte ve hiçbir şekilde cızırtıya sahip değil

Kötü Yanlar

Sesin iyi olduğunu söyledim ancak sesi belli bir seviyeye getirdiğinizde (Ben yüzde yetmişten sonra bunu yaşıyorum.) Seste ciddi anlamda çatlamalar hissediliyor. Tabi bunu çok dikkatli bir dinleyiciyseniz hissediyorsunuz. Ayrıca bu seviyenin üzerine çıktığınızda patlama sesleri ve de baslar biraz rahatsız edici olabiliyor. Bu arada yukarıda birisi dip ses probleminden bahsetmiş fakat ben bir kere bile öyle bir problemle karşılaşmadım. Ürünü hem jak girişiyle, hem de USB girişiyle kullanıyorum, hiçbir şekilde böyle bir problem yaşamadım. Ne bilgisayarda ne de mobil cihazlarımda. Aşağıda Alpha modelini önerdim çünkü o kulaklığın ses karakteri bundan biraz daha iyi. Yani Cloud 2'de, çok da rahatsız etmese de, baslar mid ve tizlerle karışabiliyor ve bu biraz rahatsız edebiliyor kullanıcıyı. O kulaklıkla çift odalı tasarım olduğu için bu problem bir miktar çözülmüş durumda. Burada bunu tam olarak anlatamıyorum, en iyisi denemek. Fakat Alpha'yı kullanmadan bu ürünü kullanırsanız hiçbir şey kaybetmezsiniz, bu da aklınızda bulunsun.
Kulaklığın malzeme kalitesi iyi fakat dikkatli olmak gerekiyor. Benim deri kılıflarım bir süre sonra yırtılmaya başladı. Çok sorun değil çünkü sesi ya da ürünü etkilemiyor. Aynı şey kablo için de geçerli. Kablo çok sürtünmeden dolayı yırtılmaya başladı. Kablonun değişimi zor olduğu için dikkatli olmakta fayda var.
Mikrofon sesleri çok net iletiyor dedim, fakat bu bütün sesler için geçerli olabiliyor. Yani etrafınızdaki (çok ama çok yakınızdaki) sesler de karşıya iletiliyor, kimi zaman bu rahatsız edici olabilir.

Uzun lafın kısası, bu kulaklık gerçekten çok iyi bir kulaklık. Fakat şu anki fiyatı yüzünden alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunun yerine HyperX Cloud Alpha alınabilir. Alpha S demiyorum, direk Alpha modeli. Ben zamanında 540 TL'ye almıştım ki pahalı diye üzülüyordum. Şu an bu fiyatı görünce cidden içim burkuldu. Bence 500-600 TL aralığında daha iyi kulaklıklar var, hatta başlangıç için daha uygun fiyatlara kulaklıklar da mevcut ama dediğim gibi, sizin seçiminiz.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı