HyperX Cloud II Hala Alınır Mı?

Henüz birkaç aydır kullanıyor olduğum Kingston HyperX Cloud II hakkındaki yorumlarımı ve görüşlerimi sizle paylaşmak istiyorum. Şimdiye kadar Razer Kraken T.E., Arctis 3-5, HS 50, HS 60 gibi bazı güncel sayılabilecek modelleri de denedim. Ufak bir kıyaslama yapmakla başlayayım. Neredeyse 5 yıllık bir model olmasına rağmen hala oldukça iyi satan bir kulaklık. Bence bunun temelinde yayıncılar ve Espor furyası yatıyor. Her yerde -özellikle CS:GO kitlesinde- görmek mümkün bu modeli. Ama neden Cloud II? Bunu anlamış değilim. Açıkçası bu fiyat aralığında kullandıklarım arasından konfor olarak en başarılı bulduğum model Arctis serisi benim. Kafayı sıkmayan ve terletmeyen bir model. Ses performansı olarak da (oyuncu kulaklıkları arasından, bu fiyata müzik için çok daha başarılı kulaklıklar var) Corsair HS 60'ı beğenmiştim. Çevresel ses performansı olarak ise Kraken T.E.'yi seçebilirim sanırım. Ama bunların hepsini orta noktada buluşturduğu için Cloud II de kötü bir tercih değil bence.

Biraz da artılarına ve eksilerine bakacak olursak zengin kutu içeriği memnun edici. Kumaş pedler konfor için güzel bir seçenek, taşıma kılıfı ise yolculuklarda da kullanma imkanı sunuyor. Yine de kutudan uçak adaptörünü kaldırmışlar ve köpük kutulama yerine plastik kutulamaya geçmişler.
IMG_20200221_002046.jpg
Onun dışında eksi olarak söyleyebileceğim dip ses sorunu var. Ses kartı kaynaklı olarak kulaklıkta herhangi bir ses çalmıyorken alttan bir dip ses geliyor ancak güncel modellerde de (HS 60 gibi) bunu görmek mümkün. Sanırım söyleyebileceğim en büyük eksi de bu. Ayrıca kafa bandının biraz daha uzun olmasını tercih ederdim. Benim başıma tam oturuyor ama uzun süreli kullanımda biraz sıkabiliyor. Kraken T.E gibi az daha geniş olmasını yeğlerdim. Yine de çok sorun teşkil etmiyor benim için.

Ben çok aramasam da kulaklığın herhangi bir yazılımı bulunmaması da bir eksi olarak değerlendirilebilir.

Mikrofon kalitesi olarak ise oyun oynamak için "yeterli" bir mikrofonu var evet ama günümüz modellerinde (HS serisi hariç, onların mikrofonunun da bundan farkı yok. Hatta Cloud 2 bence bir tık daha önde.) çok daha temiz ses kaydeden mikrofonlar görebiliyoruz. Ana kriterlerden biri mikrofon ise başka kulaklıklara yönelmekte fayda var.
DSC_0023.JPG
Ses kartı olarak ise ben memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Hatta iyi bir anakarta sahipseniz bunun yerine Cloud Alpha modelini tercih etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca günümüzde çoğu kulaklıkta tekerlekli ses ayarı bulunuyor. Bundaki tuşlarla ayar yapmak biraz daha zor.
images (18).jpeg
Özetleyecek olursam Cloud 2 ilk piyasaya çıktığında gerçekten iyi bir modeldi, bence hala da alınabilir. Evet, pişman etmez ama fiyatının 700 TL'ye dayandığını varsayarsak daha alınası modeller de yok değil günümüzde. Burada seçim kullanıcıya kalıyor.
Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi Sosyal'ler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknoloji mağazaları kapalı diye biliyorum. Yoksa MediaMarkt'ta test imkanı mevcut. HyperX Cloud 2 kullanıcısı olarak ses kalitesini beğenmiyor ve tavsiye etmiyorum.

Arctis 5 kullandınızmı hiç aklım bunda aslında ama bazıları tavsiye etmiyor bazıları ediyor kafam karıştı.

Hangi kulaklığı aldınız?
Bende iki kulaklık arasında kaldım
Eğer kulaklık satın aldıysanız memnun musunuz?
Deneyimlerinizi aktarır mısınız?
Şimdiden teşekkürler.

Eğer ciddi bir şekilde fps oynuyorsanız.
Cs:go Pro oyuncusu Xantares'in yayının da 'sennheiser'a kadar her markayı kullandığını fakat hiç birinin 7.1 ses kalitesinin cloud 2 kadar olmadığını ' söylemişti.
Ben xantares'e güvenerek tercihimi Cloud 2 den yana kullanacağım.

Eğer ciddi bir şekilde FPS oynuyorsanız.
CS:GO Pro oyuncusu Xantares'in yayının da 'Sennheiser'a kadar her markayı kullandığını fakat hiçbirinin 7.1 ses kalitesinin Cloud 2 kadar olmadığını ' söylemişti.
Ben Xantares'e güvenerek tercihimi Cloud 2'den yana kullanacağım.

Ürünü aldıktan sonra deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum şimdiden hayırlı olsun (HyperX Cloud 2 ile Cloud Alpha s arasında kaldım)

Ürünü aldıktan sonra deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum şimdiden hayırlı olsun (HyperX Cloud 2 ile Cloud Alpha s arasında kaldım)
ürünü dün aldım dünden beri deneyimliyorum. ilk defa fps oyunundan bu kadar keyif aldım. algılarım açık bir şekilde oynadım. kesinlikle tavsiye ediyorum

ürünü dün aldım dünden beri deneyimliyorum. ilk defa fps oyunundan bu kadar keyif aldım. algılarım açık bir şekilde oynadım. kesinlikle tavsiye ediyorum
Hangi modeli aldınız? Bir de kullanıcılarına sorayım. Siz de dahil. Arctis 5 2019, Hyperx Cloud II, Hyperx Cloud modeli sahiplerine;
Kulaklıkların yalıtımları nasıl? En iyi ses yalıtımına sahip kulaklığı arıyorum. Yani örneğin alt kattaki gürültüyü müzik açık değilken ne kadar engelliyor, veya yan odadaki sesi yine kulaklıktan müzik açılmadan takılarak ne düzeyde engelliyor? Deneyimlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı