Çözüldü HyperX Fury 3200MHz Memtest86 sonuçları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertÇ.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, HyperX Fury 3200MHz CL16 RAM kullanıyorum. Oyunlarda durduk yere masaüstüne atıyordu bundan dolayı testler yapmaya başladım. Fakat sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Memtest log dosyalarını kayıtlarını bulamadım ama kamera ile çektiğim sorunlar var. Ayrıyeten Windows bellek tanımlama testinde de donanımsal sorunlar algılandı hatası veriyor. Bilgisayar bileşenlerim tam olarak da şöyle R5 2600, RTX 2060, MSI B450M Gaming Plus. BIOS son sürümü ile bir önceki sürümü ile de test ettim sonuçlar değişmedi.

Dosya Ekleri

• 97aeee30-1238-4dc9-9011-85cff22d3d9a.jpg
    97aeee30-1238-4dc9-9011-85cff22d3d9a.jpg
    150,2 KB · Görüntüleme: 36
  • a96060f2-5b66-4417-84fe-5be7d69d2241.jpg
    a96060f2-5b66-4417-84fe-5be7d69d2241.jpg
    175,7 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm
RAM sorunu hocam. Eğer ki Dual Channel kullanıyorsanız tek tek Memtest uygulayıp sorunlu ürünü bulun. Elbet garanti değişim yapacaktır.
RAM sorunu hocam. Eğer ki Dual Channel kullanıyorsanız tek tek Memtest uygulayıp sorunlu ürünü bulun. Elbet garanti değişim yapacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Memtest üzerinde test yaptırma sebebimiz direkt bellekleri test etmek. Yazılımsal sorun olsa olsa BIOS sürümünden dolayı bellek uyumu sorunu olur. BIOS güncelleyin ondan sonra yine dediğim gibi belleklerinizi test edin.

Tekrardan merhaba hocam. BIOS en yeni sürümü ve ondan önceki iki sürümü ile de sonuçlar aynı. Tek tek denediğimde birinden başarılı bir şekilde geçti. Diğerinden zaten fazla hata aldığı için yarıda bırakıyor. Bence yazılımsal bir sorun olsa ikisinde de sıkıntı çıkardı. Artı olarak da XMP kapalıydı. XMP'den sorun çıkıyor bilmiyorum ama bu bilgiyide vermek istedimç.

Tekrardan merhaba hocam. BIOS en yeni sürümü ve ondan önceki iki sürümü ile de sonuçlar aynı. Tek tek denediğimde birinden başarılı bir şekilde geçti. Diğerinden zaten fazla hata aldığı için yarıda bırakıyor. Bence yazılımsal bir sorun olsa ikisinde de sıkıntı çıkardı. Artı olarak da XMP kapalıydı. XMP'den sorun çıkıyor bilmiyorum ama bu bilgiyide vermek istedimç.
XMP kapalıyken hata veriyorsa zaten işi yaş o belleğin. Bozuk olanı tespit ettiğinize göre satıcı ile iletişime geçip ürünü servise gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı