Hyperx Fury Black RAM'ler Dual Channel Çalışmıyor

Baran Gürkan

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta göründüğü gibi iki tane 8 GB DDR4 modülüm var fakat 1. -3. Veya 2. -4. Slotlara taktığımda (Dual Channel çalışması için)
Anakart bip sesleri geliyor, fakat ikisini de tek tek her slota taktım ve çalışıyorlar, ikisini 1. -2. Slotlara taktım single channel çalışıyorlar sıkıntı yok fakat Dual Channel çalışmıyorlar bilgisi olan var mı? RAM'lerin ikisi de 8 GB 2133 MHz HyperX Fury Black sıkıntı nerede çözemedim.

Anakart: H-170 HD3

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlerinin SN kodunu paylaşır mısın?

Adsız.jpg

4/2 - 4/1'e kurulum yap genelde ilk modül başlangıcı 4/2'dir. Bir diğer adıyla DIMMA2 / DIMMB2.

Bu kurulumu yaptıktan sonra biosun geçmiş ayarlarda kalmıştır,

20150826155242_src.jpg

CLR_CMos yazısını işareletlerim anakartın sağ alt köşesinydemiş. Power kablosunu çekip metal bir obje ile iki bacağı şortlarsan bios sıfırlanır.

Son düzenleme:
Başlıkta göründüğü gibi iki tane 8 GB DDR4 modülüm var fakat 1. -3. Veya 2. -4. Slotlara taktığımda (Dual Channel çalışması için)
Anakart bip sesleri geliyor, fakat ikisini de tek tek her slota taktım ve çalışıyorlar, ikisini 1. -2. Slotlara taktım single channel çalışıyorlar sıkıntı yok. Fakat Dual Channel çalışmıyorlar. Bilgisi olan var mı ?
RAM'lerin ikisi de 8 GB 2133 MHz HyperX Fury Black sıkıntı nerede çözemedim.

Anakart: H-170 HD3
BIOS sıfırladınız mı ? Bilmiyorsanız : BIOS pilinizi çıkartın. 15-20 saniye kasanın güç tuşuna basılı tutun ve pili yeniden takın.

Pardon düzeltiyorum son iki slot çalışmıyor galiba çünkü o slotlara RAM takınca 5 uzun beep sesi geliyor, anakart markası Gigabyte bu arada, bilgisayarı aldığım gün Dual Channel olaması gereken slotlara bir kere takmıştım o hatayı alınca ben de ilk iki slota single channel taktım 3 yıldır öyle kullanıyorum fakat Dual Channel kullanmak istiyorum şuan ve garantisi bitmiş olması lazım anakartın, acaba RAM'lerde bir sıkıntı olabilir mi ?

Pardon düzeltiyorum son iki slot çalışmıyor galiba çünkü o slotlara RAM takınca 5 uzun beep sesi geliyor, anakart markası Gigabyte bu arada, bilgisayarı aldığım gün Dual Channel olaması gereken slotlara bir kere takmıştım o hatayı alınca ben de ilk iki slota single channel taktım 3 yıldır öyle kullanıyorum fakat Dual Channel kullanmak istiyorum şuan ve garantisi bitmiş olması lazım anakartın, acaba RAM'lerde bir sıkıntı olabilir mi ?

Aldığın zaman direk garantiye gönderseydin, slot bozuksa elbette dual çalıştıramazsın. Denememek bile gerekli...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı