İnceleme HyperX Haste Mouse

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 3B
HyperX Haste İncelemesi

2021031203534548485.jpg

51PU5WsEF-L._AC_SY780_.jpg

41i4TwkM+YL._AC_SY780_.jpg

51FpA5KYiEL._AC_SY780_.jpg

51yv4tOkK5L._AC_SY780_.jpg

Artılar:

+Farenin ağırlığı gayet güzel 59g.

+Farede kullanılan pixart3335 sensör 400IPS 40G değerlerine sahip, 8 pin bağlantı kullanıyor, genelde Wireless mouselarda kullanılan bir sensör, 3389 sensörüne yakın bir sensör, 3360 sensöründen ile hissiyat olarak aynı diyebilirim. pixart3360 ile fazla fark yok aralarında. 3360 sensörünün wireless mouselarda kullanılan versiyonu olarak düsünebilirsiniz.

+Farenin kablosu parakort gibi bir kablo, esnek. Kablosu gayet kaliteli.

++Ürünün kutusunun içinden ekstra grip tape ve skatez çıkıyor bu güzel bir detay.

++Farede TTC' nin toz geçirmez 80M Gold Switch'leri kullanılıyor, Switch'ler Huano Switch'lere göre daha sessiz, Omron'lara göre biraz daha sesli bir Switch.

+Ürünün malzeme kalitesi iyi, yanlardan sıktığınızda herhangi bir gıcırdama yapımıyor, scrolun kalitesi güzel fakat Zowie'lerdeki gibi sert kademeli sesli scrollardan değil.

+Rtingsin testine göre Click latency (Click gecikmesi) 8.2ms olarak ölçülmüş, Click latency olarak orta-iyi olduğunu söyleyebilirim. 10ms ve altını iyi olarak sayarsak.(bu arada 200TL'ye satılan Viper Mini de 2.3ms değerinde Click'ler olduğunu da belirtmek lazım:D)

+Yandaki Click'lerin hissiyatı güzel kullanım esnasında bir sıkıntı yapmıyor.

+Ürünün lodu güzel bir şekilde ayarlanmış, 1CD kadar bir lodu var. Güzel. Fareyi 1CD mesafesinden fazla kaldırınca otomatik olarak okumayı kesiyor.

Ürünü aldıktan sonra DPI devenation (DPI sapması) sorununu çözmek için NGenuity yazılımı kurup yazılım güncellemesi yapmanızı öneririm.

Eksiler:

-Scrol kalitesi güzel fakat bu farenin boyutuna oranla küçük, daha ele oturan ve sert kademeli bir scroll görmek isterdim.(Viper Mini scrolu daha büyük mesela)

-Delikli mouseları bir türlü sevemediğimden dolayı delikli olmasını bir eksi olarak sayıyorum. Deliksiz 70G olsa benim için daha iyi olurdu. Amazon'da Zamanında 330TL'ye düştüğünü düşünürsek 330TL'ye F/P olarak iyi. Normal olarak 400TL-500TL gibi bir fiyata satılıyor. Eder mi derseniz edebilir.

Ürün şu anda elimde değil (iade ettim) ama bir daha almayı düşünüyorum daha iyi bir mouse bulamazsam. Bundan dolayı şu anda fotoğrafını atamam.

Ürün gerçek hayatta resimlerinde göründüğünden daha güzel gözüküyor. Emin olabilirsiniz. TTC Gold Click'lerin sesi de çok iyi. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
An itibariyle Fury Z satıp Xm1r geçtim. Bu kablo gerçekten çok iyiymiş. Size de hayırlı olsun. Xm1r'ı kesinlikle öneririm. Özellikle kablosu ve Switchlerini çok beğendim. Yapı kalitesi muazzam. 2.el 680 TL + Param Güvende ile aldım. Toplamda 748 TL'ye geldi.

Eki Görüntüle 1508230
Klavye çok güzelmiş onun modeli nedir? Kablosuz mu bir de? Bilmiyorum hiç.

S1 ve S2 bende paracord kablo takıp kullanırım dedim fakat beyaz bulamadım. Xm1r'a döndüm bende.
Xm1r daha güzel her konuda bende zowie hastalığı olduğu için zowie alayım diyorum. Xm1r canavar gibi mouse, hayırlı olsun diyeyim. :D

Custom klavye büyük ihtimalle. Pudding keycap var.

Xm1r daha güzel her konuda bende zowie hastalığı olduğu için zowie alayım diyorum. Xm1r canavar gibi mouse, hayırlı olsun diyeyim. :D

Custom klavye büyük ihtimalle. Pudding keycap var.
Klavye Womier WK61. 650 TL'ye aldım 20 Temmuz'da. Şuan 1100 TL civarına geliyor. Özellikleri:

+ Akrilik Mavi Kasa (Mor ve Siyah da mevcut)
+ PBT ve Pudding Keycapsler
+ Hotswap (Hotswap olmayan versiyonu da var. Ben ilk öyle ucuz diye almıştım fakat kargom yolda kayboldu. Satıcı da 2. defa yolladı ve geç geldiği için pahalı yani Hotswap olanı yollamış.)
+ Full RGB
+ Outemu Red Switch
+ Type C girişli.

Switchler kötü biliyorum. Geçen gün ucuza Gateron Pro Yellow V2 aldım, onları bekliyorum. Foam ve Tape Mod yaptım.

Ağır bir fareden Haste'ye geçtim. Cidden dünya varmış ağır fare amelelikten başka bir şey değilmiş. Çok hafif orta tarafta yüksek olsa ve su+toz dayanıklılığı olsa tadından yenmezdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı