Hypixel'de akşam saatlerinde lag oluyor

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum, işin ilginç yanı kuzenim ile oynarken ben bu sorunu yaşıyorsam o da yaşıyor. Sorunum şudur; normal sabah veya öğle saatlerinde Hypixel'de rahatlıkla hiç lag olmadan oynayabiliyorum fakat akşam olduktan sonra bir anda çok lag olmaya başlıyor. Bahsettiğim öyle 300-400 ping falan değil, çünkü Minecraft sunucu seçim ekranında Hypixel sunucusuna olan ping değerim genelde 150-160 görünüyor (ki olması gereken de bu) fakat sunucuya girince oyun sık sık donuyor. Yani ping değeri sürekli yükselip düşüyor. Bazen oyun tamamen kilitleniyor ve 10 saniye geri gelmiyor. Geldiğinde ise genelde ölmüş oluyorum (SkyWars oynuyorum genellikle). Eskiden bu sorunu sadece hafta sonu akşamları yaşardım (bazı dönemlerde hiç yaşamadığım da oldu) fakat şimdi neredeyse her akşam Lag Spike sorunu yaşıyorum.
Oyun içi sohbete "server is very laggy" yani "sunucuda çok lag var" yazdığımda genellikle aldığım cevap "No, only you" yani "Hayır, sorun sende" oluyor. Fakat ilginç bir şekilde başka hiçbir sunucuda bu sorun çıkmıyor. Yani Hypixel'de lag sorunu yaşadığım saatlerde CubeCraft gibi sunucularda hiç lag yaşamıyorum.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde oturuyorum ve Türk Telekom ADSL kullanıyorum (3 gün önce taahhüdümüz bitti). Kuzenim ise Sakarya'nın farklı bir ilçesinde oturuyor ve Türk Telekom VDSL kullanıyor. İkimizde de bu sorun aynı anda çıkıyor. Yani benim lag yaşayıp kuzenimin yaşamadığı veya kuzenimin yaşayıp benim yaşamadığım gün neredeyse hiç görmedim.

Sizce bu sorunun sebebi ne olabilir?

Amerika'da yeni yeni sabah olduğu için oyuncu sayısı artıyor server lag yapıyor sizden kaynaklı değil.
Ama oyundakilere sorduğumda çoğu insan lag sorunu yaşamadığını söylüyor. Zaten lobi gibi Badlion Client ile ping değerimi görebildiğim yerlerde benim ping değerimin sürekli dalgalandığını görüyorum fakat diğer oyunculara baktığımda neredeyse hiçbir oyuncunun ping değerinin dalgalanmadığını görüyorum. Sadece bende oluyor. Diğer insanların ping değerleri hep 100 veya hep 200 sabit oluyor. Benim ping değerim ise sürekli dalgalanıyor. Zaten oyundakiler de "sorun sende, ben hiç sorun yaşamıyorum" diyor.

Lag kesinlikle sizden kaynaklı değildir bende Minecraft oynuyorum Amerika'da yeni sabah olduğu için server bayağı lag yapar.

Ama oyundakilere sorduğumda çoğu insan lag sorunu yaşamadığını söylüyor. Zaten lobi gibi badlion Client ile ping değerimi görebildiğim yerlerde benim ping değerimin sürekli dalgalandığını görüyorum fakat diğer oyunculara baktığımda neredeyse hiçbir oyuncunun ping değerinin dalgalanmadığını görüyorum. Sadece bende oluyor. Diğer insanların ping değerleri hep 100 veya hep 200 sabit oluyor. Benim ping değerim ise sürekli dalgalanıyor. Zaten oyundakiler de "sorun sende, ben hiç sorun yaşamıyorum" diyor.

Badlion sizin pinginizi gösterir sunucunun değil. O ping bende de oluyor sorun yok endişelenmeyin.

Ama oyundakilere sorduğumda çoğu insan lag sorunu yaşamadığını söylüyor. Zaten lobi gibi Badlion Client ile ping değerimi görebildiğim yerlerde benim ping değerimin sürekli dalgalandığını görüyorum fakat diğer oyunculara baktığımda neredeyse hiçbir oyuncunun ping değerinin dalgalanmadığını görüyorum. Sadece bende oluyor. Diğer insanların ping değerleri hep 100 veya hep 200 sabit oluyor. Benim ping değerim ise sürekli dalgalanıyor. Zaten oyundakiler de "sorun sende, ben hiç sorun yaşamıyorum" diyor.
Ben mesela Türk bir servera girdiğim zaman ping max 5 oluyor bende ancak başka serverlar da ping yaklaşık 60 civarında geziyor. Gayet normal.

Ama oyundakilere sorduğumda çoğu insan lag sorunu yaşamadığını söylüyor. Zaten lobi gibi badlion Client ile ping değerimi görebildiğim yerlerde benim ping değerimin sürekli dalgalandığını görüyorum fakat diğer oyunculara baktığımda neredeyse hiçbir oyuncunun ping değerinin dalgalanmadığını görüyorum. Sadece bende oluyor. Diğer insanların ping değerleri hep 100 veya hep 200 sabit oluyor. Benim ping değerim ise sürekli dalgalanıyor. Zaten oyundakiler de "sorun sende, ben hiç sorun yaşamıyorum" diyor.

Oyunun serveri Kanada'da bulunuyor adamlar Amerika'da oturuyor hemen hemen 400km var aralarında ama Türkiye ile Kanada arasında binlerce kilometre var.

Oyunun sunucusu Kanada'da bulunuyor adamlar Amerika'da oturuyor hemen hemen 400 km var aralarında ama Türkiye ile Kanada arasında binlerce kilometre var.
Tamam da yine de dalgalanma olmaması lazım. Mesafe ile alakalı değil bu durum. Çünkü bazı başka insanların ping değerleri 200 civarında fakat dalgalanma yine yok. Amerika'da oturmadıkları da 200 civarı olan ping değerlerinden belli. Yani Kanada'ya yine en az benim kadar uzaklar. Onlarda sorun çıkmıyor, bende niye çıkıyor o zaman?

Tamam da yine de dalgalanma olmaması lazım. Mesafe ile alakalı değil bu durum. Çünkü bazı başka insanların ping değerleri 200 civarında fakat dalgalanma yine yok. Amerika'da oturmadıkları da 200 civarı olan ping değerlerinden belli. Yani Kanada'ya yine en az benim kadar uzaklar. Onlarda sorun çıkmıyor, bende niye çıkıyor o zaman?

Amerika server ı olduğu için lag olması gayet normal herkeste olur.

İnternet değerinizi paylaşır mısınız ?

Geri
Yukarı