Hyundai I20N vs 2019 golf 1.5 TSI Highline

Banada i20n çok mantıklı geliyor ama bu fiyatlara dolu dolu golf almakda çok cazip geliyor açıkcası

204HP 1.6 motor. Fabrika çıkışlı pat pat egzoz. Üf be. İ20N mantıklı ama genç işi.
Eğer arabaya ailen biniyorsa veya yaşın büyükse Golf mantıklı.
Golf uzun yola da yatkın. Daha komplike bir araç.
İ20N yolda peşine takılacakların arabası.

F30 ile kıyaslıyor arkadaş hocam, aile birinci önceliği olsa bence farklı araçlara yönelir bu bütçeye.

204HP 1.6 motor. Fabrika çıkışlı pat pat egzoz. Üf be. İ20N mantıklı ama genç işi.
Eğer arabaya ailen biniyorsa veya yaşın büyükse Golf mantıklı.
Golf uzun yola da yatkın. Daha komplike bir araç.
İ20N yolda peşine takılacakların arabası.
yok kendime alıyorum gençke böyle bir araç kullanmak isterim açıkcası

Yeni DSG'ler revize edilmiş durumda ve en hızlı otomatiklerden bir tanesi. Ayrıca tamirciler parçası ucuz ve piyasası hızlı arabaya binmeyi sever çünkü afedersiniz ama "eşek" niyetine kullanırlar.

Hocam parçası ucuz eşek niyetine binecek olsa garanti kapsamında bir araç almak yerine ikinci ele yönelirlerdi. Bugün oto sanayilere gidin açık ara en fazla BMW ve vag tamircileri var. Bu bile yeterli bir sebep.

F30 ile kıyaslıyor arkadaş hocam, aile birinci önceliği olsa bence farklı araçlara yönelir bu bütçeye.

Tamam da F30 aile arabası olamıyor mu? Gayet güzel oluyor. Bence bu kıyaslama değil. Arkadaş keyif aracı arıyor. İ20N'nin fiyatlarına çok araç var. O konuya girersek konu bitmez.

Yok kendime alıyorum gençke böyle bir araç kullanmak isterim açıkçası

Golf'un pazarı daha geniş. Alması satması kolay araç. İ20N'ın alıcı potası farklı. Elinde kalmaz sonuç olarak. Yolda kendine baktıran bir araç I20N.
Tam piyasa arabası. Tadını 1-2 sene çıkartıp sonra satılabilir.

Hocam parçası ucuz eşek niyetine binecek olsa garanti kapsamında bir araç almak yerine ikinci ele yönelirlerdi. Bugün oto sanayilere gidin açık ara en fazla BMW ve vag tamircileri var. Bu bile yeterli bir sebep.

Yaptığım işler gereği oto sanayide fazlaca dolaşıyorum teşekkür ederim öneri için. Bence de gayet yeterli bir sebep, hangi şehirde fazlaca bmw ustası varsa onu da tavsiye edebilirseniz sevinirim zira Bursa gibi bir yerde işinin ehli birini bulamıyorum da.

Tamam da F30 aile arabası olamıyor mu? Gayet güzel oluyor. Bence bu kıyaslama değil. Arkadaş keyif aracı arıyor. İ20N'nin fiyatlarına çok araç var. O konuya girersek konu bitmez.

Golf'un pazarı daha geniş. Alması satması kolay araç. İ20N'ın alıcı potası farklı. Elinde kalmaz sonuç olarak. Yolda kendine baktıran bir araç I20N.
Tam piyasa arabası. Tadını 1-2 sene çıkartıp sonra satılabilir.

Sizinle aynı fikirdeyiz ama ifade etme biçimimiz farklı gibi geldi bana. F30 günümüzde gençlere daha çok hitap ediyor 5 kasa ile kıyaslama yapınca, onu kastetmiştim aslında.

Pazar olarak haklısınız Golf'ün daha geniş bir pazarı var evet. Bende aslında ona nazaran I20N önermiştim çünkü golf yenileri çıktıkça ve piyasada çoğaldıkça aldığı parasının altına gidecek elbet, ancak I20N'de öyle bir durum yok. Nasıl eski spor araçlar belli fiyatlarda sabitlendiyse bu da öyle oldu bile. İkisini kıyaslamak aslında belli açılardan bakıldığında çok mantıklı değil bence.

Arkadaş i20 mi Golf mü diye sormuyor, i20N mi Golf mü diyor. Ben i20N derim. En iyi small hothatchlerden birisi. Bunu alacaksın Ring'e götüreceksin...

Geri
Yukarı