Peugeot 308 2023 vs Hyundai I20N 2023

Savage33

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu iki araç arasında kaldım, kendim için alacağım yani boyut vs fark etmiyor.

Aralarındaki en büyük fark segment olarak gözüküyor ilk sorumda bununla ilgili zaten. 308 C segment iken i20N B segmente giriyor. Tercihimi i20N den kullanırsam ileride malzeme kalitesinden vs. başım ağrır mı? Ya da yüksek hızlarda rüzgar sesi çok rahatsız eder mi?

308, i20N'e göre çok daha teknolojik bir araç ve şuana kadar bindiğim arabalardaki en büyük lüks dijital klimaydı :D İleride bu teknolojiler (Koltuk ısıtma, torpido soğutma, direksiyon ısıtma şerit takip sistemi gibi) başıma iş açar mı?

Bir diğer değinmek istediğim nokta da sundukları performans. İ20N 204PS gayet tatmin edici bir performans sunuyor ve manual olması benim için bir dert değil. Ama 308, 3 silindir otomatik bir araba ve şehir içi için dizayn edilmiş. 308 alırsam gazlamayı biraz seven birini pişman eder mi? 1.0tce clio deneyimlemiştim ve açıkçası çok tatmin etmemişti ara hızlanmaları.

Teşekkürler.

C segment her zaman daha iyidir. Ama hız tutkunu iseniz i20 fena değil.

Ama işin ucunda peugeot kalitesi var. Tercih sizin.
Hız manyağı değilim, ama ara hızlanmalara çok önem veriyorum arabada. İ20'nin bunu bana verebileceğinden eminim fakat 308'in 3 silindir olması ve kasasının motoruna oranlar biraz ağır olmasından çok arada kaldım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı