Hz aşırtma ile 280Hz yapılan monitörde oyunlarda netlik kayboldu

• Konuyu başlatan Azely
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 763
Format yedikten sonra mı düzeldi sizinki çünkü ben ne yaparsam yapım aynı sorunu yaşıyorum 280'a kendi kendine çekiyor bir süre sonra bakıyorum 144 kapatıyorum bir süre açtığımda 280'a dönmüş. Ben Windows 11 kullanıyorum Windows'u mu acaba düzgün kurmadilar anlayamadım bir türlü.

Olabilir fakat monitörün kendi yazılımının buga girmiş olma olasılığı var. Menüden fabrika ayarlarına çevirmeyi denediniz mi?

Olabilir fakat monitörün kendi yazılımının buga girmiş olma olasılığı var. Menüden fabrika ayarlarına çevirmeyi denediniz mi?

Onu da yaptım maalesef ki sonuç alamadım gün içerisinde kendini 144'e çekip kendi kendine 280 Hz oluyor yeni bir PC zaten yakın bir zamanda aldığım yere götürürüm böyle giderse.Onlar düzeltir diye düşünüyorum

Monitörlerin hız aşırtma özelliklerinde native değer kadar stabil çalışmadığını gördüğüm testler yaptım. Normal Hz değerinde çalıştırmak daha iyidir.
280Hz yapmadan default ayarlarda hiç denedin mi?
Windows ile ilgili de olabilir. Sürücü çakışması veya uyumsuz bir sürücü.
Ekran kartı sürücüsü vs.
monitörü farklı bir GPU'ya da farklı bir sistemde denersen daha iyi yanıt buluruz.

Monitör ilk geldiğinde hiçbir şey yapmadan kullandım bir iki gün çok guzeldi karakterler falan oyunda çok netti Hz aşırtma yaptım normal herkes gibi oldu degisti Hz değerinde de sürekli bir oynama oldu asirtmadan sonra.

Monitör ilk geldiğinde hiçbir şey yapmadan kullandım bir iki gün çok guzeldi karakterler falan oyunda çok netti Hz aşırtma yaptım normal herkes gibi oldu degisti Hz değerinde de sürekli bir oynama oldu asirtmadan sonra.

Monitörün ayarlarını resetle OSD menüsünden. Sonra varsa renk ayarlarını yap. Sonra kendine bir mod seç o seçili kalsın. Oyun modu gibi.
Hz değerinde oynamanın sebebi Sync'dan dolayıdır.
Sync'ların görevi düşen FPS'yi Hz ile eşitlemektir çünkü.

Geri
Yukarı