HzYasuo - Mustafa Yavuz'un Üyeliğinin Reddedilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asıl anlamadığım konu: Hadi bu arkadaş kendince sorun yaşamış ve kendince bir heyecanlanmış. Peki bu eline orak alıp cadı avına çıkan, aşırı duyarlı arkadaşlara ne demeli?

Argüman nedir? "Ayıp etmişsiniz.". Black Mirror kafasında bir sosyal medya gücü resmen. Anlamadan, bilmeden, sorgulamadan böyle mantık sınırları dışına taşan hareketlerde bulunanlara ne desem bilemiyorum. Çok sevdiğiniz abinizi kurtardınız! Heyt be!

Hayır spam yapanlar da ne yaptıklarının farkında değiller, en azından içlerinden bazıları "Ben ne yapıyorum" dese yine faydası olur. Zira büyük bir haksızlığa karşı savaşmıyorlar spam yaparak. Dilerim gerçek haksızlıklara tepki gösterirler.

Bence tekrar düzgün bir şekilde başvuracaksa bile farklı bir isimle başvurmalı. Eğer hangi hesabın onun olduğu belli olursa gereksiz olaylar yaşanır bence.

Abonelikten çıkmış bir de, kendisi uzun yıllar boyunca takip ettiğini söylemiş ve tek bir seferde bu kadar çabuk silebiliyorsa güle güle gitsin. Forumda bu tarz isimlerin yasak olduğunu bilmesi lazım, hatta forum değil, internet ortamında yasak olduğunu bilmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Ek olarak benim haddime değil ama "31" takma isminin "gereksiz" olarak görülmesi bana mantıklı gelmedi, onun yerine uygunsuz olmadığı olarak geri bildirim atılsaydı hem yanlış anlaşılmazdı, hem de daha uygun olurdu diye düşünüyorum. Ve kendisi de olayı bu kadar büyütmezdi bana göre. Moderatör hatası diye düşünüyorum olayın sebebinin. Fakat yine diyorum, benim düşüncem, kimsenin işine karışmak gibi anlaşılmasın.

Abonelikten çıkmış bir de, kendisi uzun yıllar boyunca takip ettiğini söylemiş ve tek bir seferde bu kadar çabuk silebiliyorsa güle güle gitsin. Forumda bu tarz isimlerin yasak olduğunu bilmesi lazım, hatta forum değil, internet ortamında yasak olduğunu bilmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Ek olarak benim haddime değil ama "31" takma isminin "gereksiz" olarak görülmesi bana mantıklı gelmedi, onun yerine uygunsuz olmadığı olarak geri bildirim atılsaydı hem yanlış anlaşılmazdı, hem de daha uygun olurdu diye düşünüyorum. Ve kendisi de olayı bu kadar büyütmezdi bana göre. Moderatör hatası diye düşünüyorum olayın sebebinin. Fakat yine diyorum, benim düşüncem, kimsenin işine karışmak gibi anlaşılmasın.
Üyelik sebebi olarak 31 yazmış sanırım nick değil, mesaj sadece 31 olunca her türlü troll davranış. Moderatör onaylamamakla doğru yapıyor burada. Düzgünce üye olmak istiyorsan ismin ya da takma adınla sadece başvuruyu gönderirsin, o kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı