HzYasuo - Mustafa Yavuz'un Üyeliğinin Reddedilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam başvuru metni dediğiniz Nick mi?
Muhtemelen nick. Yani kimse olay çıkar bundan diye beklemediği için üyelik başvuru aşamasının, formunun neresine yazmış emin değilim.

Bu istekler moderatör paneline geliyor, kabul et, reddet vb. seçenekler var. Mod orada 31'i görünce reddediyor, bu da otomatik e-posta olarak gidiyor. Orada red gerekçesi "insert here" şeklinde panelden şablona geçiyor.

Raporların da e-postası düşebiliyor sisteme, bazen otomatik e-postayı yanıtlayan oluyor.

Muhtemelen nick. Yani kimse olay çıkar bundan diye beklemediği için üyelik başvuru aşamasının, formunun neresine yazmış emin değilim.

Bu istekler moderatör paneline geliyor, kabul et, reddet vb. seçenekler var. Mod orada 31'i görünce reddediyor, bu da otomatik e-posta olarak gidiyor. Orada red gerekçesi "insert here" şeklinde panelden şablona geçiyor.

Raporların da e-postası düşebiliyor sisteme, bazen otomatik e-postayı yanıtlayan oluyor.

Eğer gereksiz ve dalga geçmek için gelen birisi olsaydı linç attırmaya çalışırdı ama ben Mustafa abi için üzüldüm açıkçası, samimi ve sitem içeren bir hikaye atmış.

Eğer gereksiz ve dalga geçmek için gelen birisi olsaydı linç attırmaya çalışırdı ama ben Mustafa abi için üzüldüm açıkçası, samimi ve sitem içeren bir hikaye atmış.

Ne yazık ki 80 kişi bunu böyle görmemiş, küfür edenleri engelledim, sitem edenlere de yanıt yazdım. Şimdi yazmasam, videoda anlatmasam daha sonra bu tür olaylar şehir efsanesi haline geliyor.

Hikayesine koymuş kendisi, bununla gurur duyuyor olmalı. Kişisel bir şey olsa hikayesinde paylaşmaz. Metinde "alakasız bir biçimde" bahsedilmiş olması sizi neden rahatsız etti ki?

Alakasız bir laf sokma girişimi değil, empati. Hikayeler 24 saat etkin, demek ki aynı gün içerisinde kötü olaylar yaşamış. Psikolojik olarak ceza yediğiniz gün reddedilmek sizi kötü etkiler. Tansiyonu, şekeri ile ilgili bir paylaşım yapmış olsaydı sebebi olarak bu biyolojik durumun etkili olduğunu düşünürdüm. Burada hikayeyi yazanın hangi ruh halinde yazdığını analiz ediyorum.

Hiçbir yayıncıyı izlemem, bir insanın neden bir insanın oyun oynamasını izlediğinide asla anlamıyorum ama çocuk haklı.

Eğer forumda belli kelimeler, sayılar istenmiyorsa bu moderatör onayından önce sistem tarafından geçersiz takma ad vb şekilde engellenip değiştirmesi sağlanmalı.

Hesap açabiliyorsa ve sistem buna izin veriyorsa gereksiz yazmak hesabı iptal etmek çok terbiyesizce.

Üye olunurken üye olma sebebiniz diye bir şey var mı tam anlayamadım. Yoksa sorun yok zaten ama varsa çok saçma değil mi? Burası bir teknoloji forumu. Foruma insanlar paylaşım yapmak, bilgi edinmek, çözemediği sorunları çözmek için üye olur. Bu neyin sorusu anlayamıyorum. Ne yazılmasını bekliyorsunuz ki?

Burada bir örgüt falan değiliz, alt tarafı bir teknoloji forumu ve bilgi paylaşıyoruz. İş başvurusun da sorulan sorular gibi neden biz? Yada neden sizi seçelim? Tarzı sorular sormanıza gerek yok. Haddinden fazla ciddi alıyorsunuz.

Bazen forum kuralları mantık limitlerini aşıyor.

Yani aslında yapılan işlem doğru ama kişiye giden mesajdaki “gereksiz” ibaresi bence asıl sorun çıkaran. Şimdi bana da bir mesaj gelse ve reddedilme gerekçesi “gereksiz” yazsa ben de kızar bozulurum yani:) Ne yazık ki dilimiz çok esnek olduğundan ve dijital ortamda olduğundan çok rahat yanlış anlamlara çekiliyor. Bence “spam” veya “uygunsuz kullanıcı adı” gibi bir ibare daha uygun olacaktır. Yani verilmek istenen mesaj daha net olabilirdi. Şahsi fikrim tabii bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı