i i5 10300H GTX 1650 Ti sistem Screen tearing

iAyazbey

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar her şeyi denedim screen tearing yaşıyorum. İşlemci i5 10300H ekran kartı GTX 1650 Ti.

Oyunlarda yaşıyorum sorunu, oyun ekran kartını kullanıyor kontrol ettim.

Son düzenleme:
3d Mark Speedway Stress Testi yapabilir misiniz bir? Eğer testi geçiyorsa (%97 üstü olunca geçiypr. Zaten passed yazar) demek ki bir stabilite sorunu yok demektir.

Bu durumda driver sorunlarına, monitöre vs eğiliriz.

Öncelikle testi yapıp diğer seçenekleri eleyelim.

3d Mark Speedway Stress Testi yapabilir misiniz bir? Eğer testi geçiyorsa (%97 üstü olunca geçiypr. Zaten passed yazar) demek ki bir stabilite sorunu yok demektir.

Bu durumda driver sorunlarına, monitöre vs eğiliriz.

Öncelikle testi yapıp diğer seçenekleri eleyelim.
Nereden yapılıyor o test hocam? Google'da bulamadım

Nereden yapılıyor o test hocam? Google'da bulamadım
3d Mark programını Steam'den 40 TL'ye alıp yapabilirsiniz. Ha buna imkanınız yoksa, 20-30 dakika 1080p'de furmark testi yapın, sistem kapanmıyorsa, fps'de aşırı oynamalar yoksa, sıcaklık abartı yüksek değilse, stabil diyebiliriz.

Ancak 3d mark alma şansınız varsa, alın.

3d Mark programını Steam'den 40 TL'ye alıp yapabilirsiniz. Ha buna imkanınız yoksa, 20-30 dakika 1080p'de furmark testi yapın, sistem kapanmıyorsa, fps'de aşırı oynamalar yoksa, sıcaklık abartı yüksek değilse, stabil diyebiliriz.

Ancak 3d mark alma şansınız varsa, alın.
Zamanında yapmıştım hocam Furmark, hiç bir sıkıntı yok. Az önce de kısa olan testi yaptım değerler aynı o konuda sorun yok.

Zamanında yapmıştım hocam FurMark, hiçbir sıkıntı yok. Az önce de kısa olan testi yaptım değerler aynı o konuda sorun yok.

O zaman dostum, driveri DDU ile silip tekrar yükle. Monitör Hz'si nedir onu kontrol et. Frame sabitleyen programlar var ya, oyun oynarken onları dene bir... Monitoring test yazarsan Google'a Hz testi yapan bir yer çıkar, oradan bir bak sorun var mı diye.

Geri
Yukarı