I-Life Zed Air CX7 alınır mı?

tahatopal

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bir laptop alacağım ama hüsrana uğramamak için soruyorum. Sizce bu laptop iyi mi? Oyun vb. kaldır mı?
I-Life Zed Air CX7 Intel Core i7 6660U 2.4GHz işlemci 8 GB RAM 256 GB SSD 15.6" Windows 10 çevirisi

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav bunlara para verilmez, sonra pişman olursun. Kasa çok kalitesiz, istesem ben de alırım ama bunu alacağıma hiç bilgisayarım olmasın daha iyidir. İnanamıyorum, fiyatına baktım, 6000 lira. Ben de 4000 falan sandım, sakın alma, hata edersin.

Kaldırır da çok yüksek performans beklemeyin harici bir ekran kartı yok ve işlemci düşük nesil en az 10. Nesil olmasını öneririm.

6000 8000 tl arası hocam önerebilirseniz çok güzel olur.

Aynı cihaza sahibim. Marka bilinirliği az olduğu için alırken endişe etmiştim ama piyasanın durumu malum ve taksitle satın aldım. İnternet, ders, film-video gibi günlük kullanım için fazlasıyla yeterli bir cihaz. Warframe ve LoL dışında oyun oynamıyorum ve bu iki oyunda da düşük ayarlarda iyi performans veriyor. ( Warframe 60-80 FPS, LoL 100-120 FPS ) Valorant'ı da test ettim ama iyi sonuç vermedi. FPS'nin 25-30'lara kadar düştüğü oluyor. CSGO, Valorant gibi nişancı oyunlarında işlemcinin de önemi büyük ve bu cihazdaki işlemci yetmiyor malesef. Ayrıca şaşırdığım bir konu var. Elimde fazladan ram mevcuttu ve onu da bu cihaza takıp çift kanal ram yapmak istedim. Cihazı açtığımda gömülü ram yoktu ve 1 adet slot vardı, o da kullanılan slot. Halbuki CPU-Z ve görev yöneticisinde 1 kullanılan 1 de boş slot görünüyor. Anakartı söküp arkasına baktım ama o boş slotu bir türlü bulamadım. Hayali bir slot galiba. Yani cihazı yükseltmek istersen sadece HDD takabilirsin, bu da aklında olsun.

Geri
Yukarı