i3 10100-GTX 1650S vs i5 9400F-GTX 1660S

Sistemi 10-15 sene kullanma gibi bir amacım yok. Şu an öğrenciyim ve ileride daha iyi bir sisteme geçene kadar kullanacağım.

Tabii ki 1 yıllık olan tercih edilir ama burada soketin ne gibi bir önemi var? Yani ben zaten nesil içinde bir sistem yükseltme yapmayı düşünmüyorum. Ancak 11. nesil de değişiklik yaparım. E o zamanda yeni bir soket çıkacaktır.

Çok yanlış anlaşıldım diye düşünüyorum. Ben burada iki işlemciyi değil genel olarak iki sistemi karşılaştırmanızı istedim. İki sistemin ortak hiçbir parçası yok.

Kardeşim zaten Intel'de yıllık soket diye bir kavram yok sen merak etme her işlemcinin ayrı bir anakartı oluyor kafan rahat olsun yani.

Genel olanından bahsetmen için önce bilgi sahibi olman lazım. Intel sevmeyenlerin sürekli bahsettiği konulardan biri zaten her yıl yeni anakart yeni soket çıkarması sizin dediğinizle uyuşmuyor yani. Intel sadece bazı anakartlarda 8. ve 9. nesil anakartları kullanıma açmıstı. Ve sonradan 9. nesiller içinde direkt yeni anakart çıkardı bilginize...
Soket olarak bir takıntım yok. Bu iki sistemi bütünüyle karşılaştıracak olursak hangisi daha iyidir ve aradaki fiyat farkına değer mi? 11. nesilde yükseltme yapmak istediğimde anakartda değişecek.

Soket olarak bir takıntım yok. Bu iki sistemi bütünüyle karşılaştıracak olursak hangisi daha iyidir ve aradaki fiyat farkına değer mi? 11. nesilde yükseltme yapmak istediğimde anakartda değişecek.

i5 9400F GTX 1660 bende kullaniyorum surekli oyun oynarim yuksek performans diger i3 alirsan onun kadar performans alamazsin.

Öyle bir şey olmaz. i3 10100, i5 7400'den daha performanslıdır.
Bak bakalım kim daha performanslı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Thread daha fazla olursa daha iyi olur. Çekirdeğe takma. 6Ç/6T devri bitti artık.

6C 6t bitti diyen adamla daha fazla bir şey konusulmaz konu kilit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ee izledim oyunlarda ve teklo cekirdekte i5 9400F bayağı fark atiyor.

bu videoya bakarak işlemcide i5 9400F yeniyor ekstra olarak 1660S, ssd, kasa, anakart, psu yu da dahil edersek 1000 TL fark verip 2. sistemi almak daha mantıklı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı