i3 10100 RX 590 3000 TL'ye kadar sisteme PSU önerisi

Qwerty delisi

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16(2*8)GB RAM
İşlemci
I3 10100
Şu anki güç kaynağım Cooler Master thunder 600 (RS600-ACAB-D3), bileşenlerden sadece bundan ses çıkıyor desem yeridir. Zalman Z3+ kullanıyorum kasa olarak, sadece arka fanını kullanıyorum. Bu fan yavaş ve güçsüz dönen bir fan, bundan ses gelmiyor. Eskiden stok işlemci soğutması kullanıyordum, ses ondan kaynaklanıyordur deyip Cooler Master soğutmalardan aldım, onunla alakası yokmuş. Sorun yok, güzel görünüyor. HDD'lerden ses gelmiyor. RX590 fanı kolay kolay dönmüyor, döndüğünde zaten sesten anlaşılıyor. Ben vaktimin %1'ini belki bu ekran kartı fanını döndürecek şekilde harcıyorum bilgisayarda. Gelmek istediğim nokta şu, bana sessiz olacak, hatta eğer sıfır ses çalışan, fansız modeller var ise onlara da fiyatına göre bakabilirim, bilgisayarımı yakmayacak ve i3 10100 işlemciyi, 16 GB RAM'i, RX590'ı, 2 SSD 3 HDD besleyebilecek bir güç kaynağı lazım.

Ne tarz bir sessizlikten bahsediyorum? Bilgisayar sağı solu önü arkası boş şekilde masanın altında ayağımın dibinde duruyor ve ben bu fan sesini hep duyuyorum. Monster Huma 2019 notebook kullanıyorum, hava çok sıcak değilse bu arkadaştan ses çıkmıyor. O kadar olmasını istiyorum. Devamlı fan sesi duyuyorum yıllardır, canıma tak etti. Bildiğiniz sessizliğiyle öne çıkan bir model önerir misiniz?

Not: Moderatör 3000 TL'ye kadar demiş ama 2000 üstüne çıkmak istemiyorum mecbur kalırsam en son 3000. Yazı yazıp video izliyorum arkadaşlar bu bilgisayarda. Olabildiğince az kurban vermek istiyorum ses problemine.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim cevap verdiğin için, attığın ürün çok pahalı.
MSI MPG 650BN olur mu? O 2000 lira senin attığın 3000 lira.

Attığım model MSI A650BN'ye göre çok daha iyi bir model. Başlıkta bütçeni 3000 TL olarak belirtmişsin, ben de bütçene göre ürün attım. Alabilirsen attığımı al. Alamam dersen de MSI olan da kaliteli bir ürün. Ses konusunu bilmiyorum. NZXT olanın C550 modelini kullanıyorum, sessiz çalışıyor.

Attığım model MSI A650BN'ye göre çok daha iyi bir model. Başlıkta bütçeni 3000 TL olarak belirtmişsin, ben de bütçene göre ürün attım. Alabilirsen attığımı al. Alamam dersen de MSI olan da kaliteli bir ürün. Ses konusunu bilmiyorum. NZXT olanın C550 modelini kullanıyorum, sessiz çalışıyor.

Modların azizliğine uğradım, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı