i3 10100 sistem toplamak

Bütçe
3500

Üzgün Kurt

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle konuları okudum ama en güncel konu 2022'deydi, anakart 600 TL civarı yazıyordu. Sıfır konu açmamın sebebi budur. 3500 lira ile sıfır donanım alınamayacağı için 2. el almayı düşünüyorum.

Kesinlikle olması gereken parçalar.
İşlemci olarak Intel Core i3 10100 ve düşük de olsa ekran kartı GTX 750 Ti bütçeyi aşmaz diye düşünüyorum. Bir de bilgisayar kasası evde 2 tane simsiyah kasa var tabii ki de bu butçeyle RGB kasa alınmaz ama havalandırması iyi olan siyah kırmızı karışık kasa en azından kötü gözükmeyen kasa olursa iyi olur (2. el).
İlk onu alacağım çünkü şu an hazır 500 liram var kasanın içine alıp alıp takmayı düşünüyorum. 2. el olarak baktım ama hem uygun bulamadım hem de fazla anlamıyorum. Link atarsanız kasayı şimdi gidip alacağım.

Anakart olarak H410M diye gördüm ama 2. elleri çok pahalıydı. Uygun olarak liste yaparsanız iyi olur. Kasam, monitörüm, klavyem ve mouse var. Bana kalsa uyumsuz parça alıp paramı çöpe atarım.

Uzun oldu kusura bakmayın. Bu fiyata PC mi olur diyeceksiniz biliyorum. 3500'ü aşabilir 100-200 TL sorun olmaz. En azından yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle konuları okudum ama en güncel konu 2022'deydi, anakart 600 TL civarı yazıyordu. Sıfır konu açmamın sebebi budur. 3500 lira ile sıfır donanım alınamayacağı için 2. el almayı düşünüyorum.

İşlemci olarak Intel Core i3 10100 ve düşük de olsa ekran kartı GTX 750 Ti bütçeyi aşmaz diye düşünüyorum. Bir de bilgisayar kasası evde 2 tane simsiyah kasa var tabii ki de bu butçeyle RGB kasa alınmaz ama havalandırması iyi olan siyah kırmızı karışık kasa en azından kötü gözükmeyen kasa olursa iyi olur (2. el).
İlk onu alacağım çünkü şu an hazır 500 liram var kasanın içine alıp alıp takmayı düşünüyorum. 2. el olarak baktım ama hem uygun bulamadım hem de fazla anlamıyorum. Link atarsanız kasayı şimdi gidip alacağım.

Anakart olarak H410M diye gördüm ama 2. elleri çok pahalıydı. Uygun olarak liste yaparsanız iyi olur. Kasam, monitörüm, klavyem ve mouse var. Bana kalsa uyumsuz parça alıp paramı çöpe atarım.

Uzun oldu kusura bakmayın. Bu fiyata PC mi olur diyeceksiniz biliyorum. 3500'ü aşabilir 100-200 TL sorun olmaz. En azından yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hocam neden illa i3 10100 istiyorsunuz? SSD, RAM ve PSU var mı? Yoksa bunlar bütçeye dahil mi?

i3 10100F.
GTX 750 Ti.
PSU.
RAM.
Kingston 4 GB 1333 MHz DDR3 CL9 KVR1333D3N9/4G Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ( 2x4 ) 2 tane alınacak.
Anakart.
Toplam 3746 TL tutuyor.

SSD/HDD olduğunu varsayıyorum. Kasa bütçeyi aşıyor.

Son düzenleme:
@Godlixy lütfen kusuruma bakmayın yazım yanlışım yüzünden 2 saattir bekliyorum.

Sorun değil hocam. SSD mevcut mu elinizde? Attığım parçalara baktınız mı?
bir de metninizi yazdıktan sonra aşağıda ki yazım denetimini kullanmanızı öneririm.

1684778568197.png

@Godlixy Evet ama öncelikle bana bir tane kasa lazım.

Kasa bütceyi aşıyor diye yazmışsınız rgb istemiyorum zaten en kötü havalandırması iyi olan 2. el bir kasa kırmızı diye yazdım fazla uğraştırmıyım fark etmez

@Godlixy Hocam az çok anladığıma göre anakart dd4 ramleri ddr3 atmışşınız yoksa bir bildiğiniz var mıdır?

Son düzenleme:
@Godlixy evet ama öncelikle bana bir tane kasa lazım.

Kasa bütceyi aşıyor diye yazmışsınız RGB istemiyorum zaten en kötü havalandırması iyi olan 2. el bir kasa kırmızı diye yazdım fazla uğraştır mıyım fark etmez.

@Godlixy hocam az çok anladığıma göre anakart DDR4 RAM'leri DDR3 atmışınız yoksa bir bildiğiniz var mıdır?

Pardon hocam yanlış atmışım RAM'leri. Bütçeyi ne kadar aşabilirsiniz daha fazla? Çünkü kasa bütçeyi bayağı aşıyor.
Bütçe artarsa 2X alın artmazsa tek.

@Godlixy ben öğrenciyim hocam o yüzden ilk kasa yı almak istemiştim anında alım yapmayacağım kasa 350'yi aşmasın yeter.

Hocam para biriktirme durumunuz varsa bekleyin derim. Çünkü bu PC'den pek hayır gelmez. Ama biriktiremem diyorsanız mecbur bu sistem.
Kasaya gelirsek 300 W MA-01 PSU Standart Micro ATX Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
300W PSU var içinde attığım PSU'yu almayın bunu alın direkt.

Markası falan belli değil fakat yapacak bir şey yok. Bu fiyatta alınabilecek en iyi kasa sanırım PSU ile beraber.

@Üzgün Kurt hocam bir de neden ısrarla i3 10100 istediğinizi sorabilir miyim?

Geri
Yukarı