i3 10100F %100 CPU kullanımı gözüküyor

rasit01

Decapat
Daha fazla  
GTX 1650, 500 Watt Power Booster'ın PSU'suna, 16 GB 3000MHz RAM'im bulunmakta. Bilgisayardan görev yöneticisine giriyorum CPU 100'den başlayıp normale düşüyor kapatıp bir daha açıyorum yine 100 olup normal seviyesine düşüyor. Termal macun yaklaşık 8-9 aydır değişmedi ve arkadaşım termal macunu değiştirmemi önerdi acaba sorunun başka kaynakları da olabilir mi veya termal macunu değiştirmek ne kadar mantıklı?

GTX 1650, 500 Watt Power Booster'ın PSU'suna, 16 GB 3000MHz RAM'im bulunmakta. Bilgisayardan görev yöneticisine giriyorum CPU 100'den başlayıp normale düşüyor kapatıp bir daha açıyorum yine 100 olup normal seviyesine düşüyor. Termal macun yaklaşık 8-9 aydır değişmedi ve arkadaşım termal macunu değiştirmemi önerdi acaba sorunun başka kaynakları da olabilir mi veya termal macunu değiştirmek ne kadar mantıklı?

Termal macun sadece sıcaklığını etkiler. Sıcaklık derecesini kontrol edin. %100 kullanmasının sebebini öğrenmek için görev yöneticisinde CPU'yı en çok kullanan şey ne ona bakın.

MSI Afterburner'den kontrol et Görev Yöneticisi doğru göstermez. Dükyanımda bilgisayar var ve bu bilgisayarda işlemcinin sürekli %100 çalıştığını gösteriyordu. Fakat 50-60 derece arasıydı. MSI Afterburner'den kontrol ettim aslında %30-40 arası çalışıyormuş.Msi afterburnerde %100 çalıştığı zamanlar 80-90 dereceye bile çıkıyordu.

Sıcaklık ile CPU kullanımının bir ilgisi yoktur. Aynı şeyi yaşıyordum, sonrasında hem anakartı hem işlemciyi değiştirmiştim hiçbir değişiklik olmamıştı. Sonrasında format ile düzeldi. Format şart kısacası.

Aynı şeyi yaşıyordum, sonrasında hem anakartı hem işlemciyi değiştirmiştim hiçbir değişiklik olmamıştı. Sonrasında format ile düzeldi. Format şart kısacası.

Dostum bence MSI Afterburner indirip onla denemeli Görev Yöneticisi çok yanlış gösteriyor. Battlefield'da işlemci tüketen bir oyun %100 olmasa da 70'lerde çalışabilir. MSI Afterburner'den denemeli.

Dostum bence MSI Afterburner indirip onla denemeli Görev Yöneticisi çok yanlış gösteriyor. Battlefield'da işlemci tüketen bir oyun %100 olmasa da 70'lerde çalışabilir. MSI Afterburner'den denemeli.

Yüksek ihtimalle oyundayken değil boşta iken fark etmiştir bu yüksek kullanımı. Eğer öyleyse %70 de fazla 10100F için.

Yüksek ihtimalle oyundayken değil boşta iken fark etmiştir bu yüksek kullanımı. Eğer öyleyse %70 de fazla 10100F için.

Evet boştayken fark ettim, MSI Afterburner'da kullanım 3-5 arasında geziniyor sıcaklıkta 39 dereceyi geçmiyor, bunun içinde format atmama gerek olmaz sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı